Keitija Skota Tonijs Kērkems "Arboretum"

April 10, 2023  •  Leave a Comment

Keitija Skota Tonijs Kērkems 

"Arboretum" 2022

 

Tony Kirkham ,  Katie Scott
"Arboretum" 2022

AAA_1878AAA_1878SK

 

Laipni lūgti muzejā! Aizmirsti par rindām pie kases, grūstīšanos pie eksponātiem un normēto darba laiku, kas ierobežo- tagad muzejs ienāk tavā mājā, turklāt ceļot pa dažādām galerijām caur fantastiskām ilustrācijām iespējams jebkurā laikā. 

 

Estētiski niansētās ilustrācijas burtiski pielipina pie lielformāta lappusēm gan mazos lasītājus, gan arī lielos. Katrs grāmatas atvērums ir kā mākslas darbs, kuru varētu nodrukāt, palielināt un ierāmēt pie sienas. Tajā pat laikā, "Laipni lūgti muzējā" grāmatu sērija, kurā ietipst tādas grāmatas kā "Oceanarium", "Fungarium", "Anatomicum", "Planetarium", "Dinosaurium", "Botanicum", "Historium", "Animalium", nav tikai detalizēti radītas elpu aizraujošas ilustrācijas, speciālistu radītais teksts izceļ būtisko un reizē apber ar neticamiem un aizraujošiem faktiem par dabu un apkārtējo pasauli. 

Šī ir arī fantastiska iedvesmas grāmata, lai praktizētos botāniskajos zīmējumos- pateicoties lielajam formātam un reālistiskajām ilustrācijām, ikviens var praktizēties zīmēšanā. Un, es nevaru noliegt, ka šī grāmata ir ne tikai ceļojums lappusēs, bet arī iedvesma ceļot- redzēt sekvojas un baobabus dzīvē.

 

Grāmatu sērija rada atkarību un tā vien gribas iegūt visas tās savā īpašumā, jo katra no tām ir veltīta tēmai ar īpašu mīlestību, pievēršot uzmanību ikvienai detaļai.

 

Vieta, kur aug koki jeb "Arboretum" aizved uz sešām galerijām, apskatot pasaules dabas joslu dažādos mežus, kā arī dārzus. Daudzi no kokiem būs labi pazīstami, bet īpašu uzmanību piesaista tieši svešākie koki un to augļi, kurus ikdienā varam sastapt savos veikalos. Koku nozīme mūsu dzīvē bieži vien netiek līdz galam novērtēta, tāpēc šī grāmata ir kā atgādinājums, ka mēs esam tikai ciemiņi šajā ekosistēmā. Grāmata uzsver, cik liela nozīme jāpiešķir mežu aizsardzībai, pirms tie ir pilnībā iznīcināti.

Daudzi no 150 dendrārija kolekcijas eksponātiem ir apbrīnas pilni, hipnotizējoši un brīnumaini, šķiet, ka koku dažādībai nav limita. Arī man ākamreiz dodoties mežā, viss šķitīs pavisam savādāks un maģiskāks. 

 

 

Laiks atvērt grāmatu un paciemoties muzejā!

 

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive