Harriet Tyce "It Ends at Midnight"

May 27, 2023  •  Leave a Comment

Harriet Tyce

"It Ends at Midnight" 2022

AAA_3257AAA_3257SK

 

 

Latviešu valodā lasītāji varēja iepazīties ar Herietas Taises trilleri "Sarkanais apelsīns", savukārt "It Ends at Midnight" ir viņas jaunākais veikums angļu valodā. Kliedzoši piesaistošs vāks un citu bestselleru autoru slavinošas atsauksmes, tā vien lika mesties iekšā šajā ieintriģējošā stāstā.

Jaungada svinību laikā, kad tiek atjaunoti laulību zvēresti, satiekas seni draugi, kurus vieno kopīgi pagātnes noslēpumi. Šis ir svinību vakars, lai atrisinātu senos pāridarījumus un izrunātos, bet ne visiem ir plānā piedošana. Vakars, kurā atriebība spēlē lielāko lomu, kādam būs jāmirst. Nē, šis nav spoileris, šis ir grāmatas apraksts, kas sākumā mani samulsināja, jo lai tiktu līdz Jaungada vakaram, ir nepieciešams izlasīt visu trilleri- stāsts atkāpjas atpakaļ un sižets ļauj lasītājam izsekot notikumiem, kas notiek pirms traģiskā atrisinājuma.

Silvija ir ietekmīga un veiksmīga juriste, kurai ir plāni uz tiesneša amatu. Vēloties nosvinēt savu kārtējo tiesas prāvas uzvaru, Silvija tiekas ar savu tuvāko draudzeni Tesu, kura pēdējā laikā ir noraidoši atturīga. Tā vietā Tesa paziņo, ka ir nedziedināmi slima ar smadzeņu vēzi, bet pirms nāves viņa vēlas atrisināt tumšos pagatnes notikumus, par kuriem abas draudzenes klusējušas 20 gadus. Noslēpumus, kuros iesaistīta kāda meitene Linda...

 

Lēni ievelkoša drāma, kurā ir daudz trillera un juridisko ainu elementi, kas rezultējas pārsteidzošā un eksplodējošā nobeigumā. Autore Herieta ir ieguvusi juridisko izglītību, ko praktizējusi tiesas prāvās, tāpēc galvenās varones juridiskā joma un vide ir reālistiski veidota. Bet neskatoties uz daudzajiem pagriezieniem un šokējošiem elementiem, nebija pārliecības par varones rīcību, līdz ar to neveidojās saikne ne ar vienu varoni un pietrūka spēcīgu elementu, kas pārvērstu šo par spriedzes pilnu trilleri.

Man šķiet šai grāmatai nav vidusceļa- vai nu grāmata ļoti pārsteigs un aizraus, vai gluži otrādi nepārliecinās un nobeigums liksies sasteigts.

 

 

 

 

3.5 zvaigznes 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive