Martins Sodomka "Kā uzbūvēt auto"

May 24, 2023  •  Leave a Comment

Martins Sodomka

"Kā uzbūvēt auto" 2023
 

 

Martin Sodomka
"How to Build a Car: A high-speed adventure of mechanics, teamwork, and friendship" 2013

AAA_3059AAA_3059SK

 

Es esmu galīga nepraša tehniskās lietās, lai arī kā vēlētos saprast mehāniskos savstarpēji saistītos lielumus, es allaž uz to lūkojos kā pasaules brīnumu- no sīksīkām detaļām izveidot vienu veselu, darbspējīgu, funkcionējošu un uz priekšu virzošos mašīnu. Eļļas smārda pielietās tumšās auto garāžas ir kā mistiska pazemes valstība, kas ierauj sevī vaidošos spēkratus, lai arvien no jauna tos izspļautu no savas rīkles saliktus kopā pa gabaliņiem. 

 

Šo čehu autora grāmatu "Kā uzbūvēt auto" es pamanīju pirms pāris gadiem lietuviešu valodā. Mani fascinēja Marina Sodomka detalizēto grafisko ilustrāciju vēstījums, kas tehniskas lietas pasniedza bērniem saprotamā formātā.  Tik pierasts, ka bērnu grāmatās auto ir vienkāršota loma, kas robežojas ar riteņiem, stūri un izpūtēju. Šajā izdevumā, kurā detaļu pa detaļai tiek samontēts 1963.gada retro automobīlis, ikvienai skrīvītei, blīvītei un pedālim ir sava vieta. Iedvesmojoties no savas pieredzes, montējot savu veco saplīsušo škodu oktaviu, Sodomka radīja ilustrēto stāstu, kurā varoņi ir pavisam īsti, robusti un dzīves nobružāti tēli, kuri nebaidās nosaukt lietas īstajos vārdos. 

 

Par bestselleru kļuvusī tehnisko pasaku sērija, kurā tiek detalizēti apskatīti arī lidmašīna, motocikls un māja, ir piemērota skolas vecuma bērniem, varu teikt, ka pat man šī metālu pasaules mācība bija kā izzinoša stunda. Nevaru apgalvot, ka tagad varu doties uz kādu metāllūžņu grēdu, lai sastiķētu kopā savu sapņu auto, bet ir uz kurieni tiekties.

 

Lieliska un fascinējoša grāmata zinātkāriem auto faniem, kā zēniem, tā meitenēm.

 

 

 

Tulkotāja: Aija Biezaite

Izdevniecība: Zvaigzne ABC


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December