Mike Gayle "All the Lonely People"

May 19, 2023  •  Leave a Comment

Mike Gayle
"All the Lonely People" 2020

 

 

"Tulkot! Tulkot! Tulkot!"- kaut kas fonā kliedz un nepārtraukti
 izsit mani no domu sakopošanas par šo grāmatu, kas jāizlasa ikviena cilvēkam, kurš kaut reizi dzīvē sajuties vientuļš.

Varētu jau te turpināt par tauriņa spārnu vēzienu efektu un ceļiem, kam jāsakrustojas, lai atstātu nospiedumus līdzcilvēku dzīvē. Varētu runāt par to, ka statistika rāda- jo lielāka metrapole, jo patiesībā vientuļāk cilvēki dzīvo- par spīti tam, ka būt ar sevi vienatnē sabiedrībā nav iespējams. Savā ziņā tas man atgādina filmu, kuras nosaukums man gluži kā izvēdināts no galvas- par megapoli un neskaitāmiem svešiniekiem, kuri patiesībā savstarpēji tiek saistīti, izraisot notikumus, kas būtiski maina dzīvi. Un, nevaru nepieminēt lielisko Bakmanu, uz kuru man ir "crash", kopš pirmo reizi pieķēros viņa grāmatām- pat neņemot vērā, ka te nav daudz humora, bet tas saldsērīgais sentiments (un tikai lieliskākajā veidolā), plosošas skumjas un reizē sirdssiltums, ir tas, kas burtiski liek lēkāt sajūsmas salūtiem.

 

Nevaru teikt, ka šī man bija mīlestība  no pirmajām lappusēm, vajadzēja ieskrieties un atmest aizdomas par vēlmi spiest uz vājajiem punktiem. Kad pirmajai skepsei biju tikusi pāri, šī grāmata fiziski sagrāva manas atturēšanās barjeras un lika iemīlēties gan galvenajā varonī, gan pašā stāstā. 

 

Gaiši, dzīvesskaudri un pacilājoši!

 

Man grūti nedot šim darbam mazāk par 5 zvaigznēm un pievienoties fona troksnim- tulkot! Tulkot! Tulkot!

 

Hurberts savas vecumdienas pavada vientulībā ar savu pavadoni kaķi, ik nedēļu sazvanoties ar savu meitu tālajā Austrālijā. Taču viss nav tik idilliski, kā savās telefonsarunās Hurberts stāsta. Negaidītais apciemojums sola atklāt visu gadiem stāstītos melus, un vienīgā iespēja ir ar steigu radīt paša izdomāto dzīvi.

 

Šis ir aizkustinošs stāsts par mīlestību, draudzību un cilvēcību! Skaisti! (bez asarām neiztikt). Tāpat šis ir arī stāsts par dzīvi- tādu brutāli īstu, bez izskaistinājumiem, piepušķojumiem un saudzēšanas. 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive