Megan Goldin "The Night Swim"

May 18, 2023  •  Leave a Comment

Megan Goldin

"The Night Swim" 2020

 

912fiigpT4L._AC_UF1000,1000_QL80_912fiigpT4L._AC_UF1000,1000_QL80_

Mēs sakombinējam drūmo noskaņu ar pagātnes notikumiem mazpilsētā no Krisa Vitekera "Mēs sākam no beigām" ar bagātu vecāku atvases izvarošanas tiesas prāvu no Karinas Tvilas "Tas ir tikai cilvēcīgi" un voilā- "The Night Swim" ir dzimusi. 

 

Neskatoties, ka "The Night Swim" ir salīdzinoši rimts izmeklēšanas stāsts, ko veic "true crime" podkāsta žunrāliste, mani ļoti ievilka šis skarbais stāsts. Pat, ja liekas, ka neviens līķis šeit nav uzšķērsts, nav asiņu upes vai skandināvisku kriminālu izvirtību, šis stāsts atstāj ļoti skumju un nospiedošu pēcgaršu, liek daudz domāt, noturot intrigu līdz pat pašām stāsta beigām.

Šeit tiek aktualizēts jautājums, kāpēc tiesas prāvās, kur ir slepkavība, viss ir vairāk vai mazāk skaidrs un sabiedrība piekrītoši māj ar galvu, ka slepkavai pienākas sods, turpretim izvarošanas prāvās ir tik daudz pelēkās zonas un sabiedrības viedokļi karo viens ar otru, it sevišķi, ja noziegumu pastrādātājs ir jaunais talants no ietekmīgas ģimenes. 

 

Reičela, kura izveidojusi "true crime" podkāstu "Guilty or Not Guilty", ir kļuvusi par sensāciju, pierādot netaisnību kādā notiesātā tiesas prāvā. Lai izvairītos no dīvaiņu uzmanības, viņa ir prasmīgi saglabājusi savu identitāti noslēpumā, tāpēc liels ir pārsteigums, kad kādā nomaļā benzīntankā, dodoties uz tiesas prāvu, lai veidotu jauno podkāsta sezonu, viņa zem savas mašīnas loga tīrītājiem atrod fanes vēstuli, kurā tiek lūgta palīdzība atklāt 20 gadus vecu noziegumu. 

Paralēli mazpilsētas skandalozajai izvarošanas prāvai, Reičela mēģina noskaidrot, kas noticis ar pusaudzi Dženiju, kuras māsa vēstulē apgalvo, ka desmitgades atpakaļ viņa ir nevis noslīkusi, bet nogalināta. Pilsētā, kur viens otru pazīst kopš bērnības, noslēpumi sažņaudzas arvien ciešāk, bet, vai ir iespējams pierādīt taisnību?!

 

Mazpilsētas detektīvs, kurā tiek aktualizētas daudzas sarežģītas tēmas. Podkāsta sēriju iekļaušana piešķir stāstam realitātes devu- tieši tas, ka stāsts liekas tik dzīvs un reālistisks, ir romāna bonuss.

 

4 zvaigznes
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive