Šarija Lapenja "Tepat kaimiņos"

June 05, 2023  •  Leave a Comment

Šarija Lapenja

"Tepat kaimiņos" 2023

 

Shari Lapena
"The Couple Next Door" 2016

AAA_3329AAA_3329SK

Semočku literatūra.

 

Jāpiekrīt Agnesei no @agneseizmeklē, kura šo straujo lapu šķīrējtrilleri ierindojusi pie "popkorna trilleriem", kā angļu valodā apzīmē vieglas spriedzes trillerus, kurus izlasīt vienā gājienā, lapu no lapas kāri aprijot kā popkorna graudus. Es tos saucu par semočku literatūru- ko reizē gribas nervozi grauzt, mēģinot uzminēt, kas slēpjas aiz katras nākamās nodaļas, un reizē tos tikpat ātri izmest no prāta. 

Mani vairākkārt mēģināja pārliecināt, ka nav vērts tērēt laiku lasīšanai, bet tas tikai vairāk ieintriģēja pašai piedzīvot šo izslavēto romānu, kura vērtējumi šķeļās no slavinošiem, līdz grīdaslupatai pelošiem. Un zini- es to izrāvu cauri vienā momentā- alkatīgi, neņemot vērā, ka šeit visi personāži ir savā ziņā antivaroņi- tādi, kuru rīcība nav pieņemama, alkatīga un egoistiska. Bet šis trilleris ir īsts semočku trilleris, kurš lieliski pilda savu funkciju- izklaidē. Šādu literatūru es gluži kā plāksteri izmantoju starp purva grāmatām, lai noņemtu emocijas no iepriekš lasītā, reizē lieliski pavadot laiku, sekojot līdzi autora radītajai intrigai un mēģinot atslēgt racionālo prātu, kurš meklē ikvienu sižeta caurumu vai baltiem diegiem lāpīto sasaisti. Mans iekšējais vērtējuma barometrs ir visjutīgākais pret to, vai es tieku nokaitināta. Brīnumainā kārtā "Tepat kaimiņos" mani nevienā brīdī nesatricināja, neskatoties uz paredzamību, sižeta vienmērīgo līniju un neciešamajiem varoņiem. 

 

Šī ir gāmata, ko tikai izlasot var pievienoties kaujinieciskajiem vērtētājiem, tāpēc pat grūti pateikt, kuram šo grāmatu iesaku. Visdrīzāk tiem, kam trilleri un kriminālkromāni ir labi pazīstami un pieņem, ka skaidri nosakāmais žanrs neprasa no sevis augsti paceltu latiņu.

 

 

3.7 zvaigznes

 

Tulkotāja: Agnese Strazdiņa

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive