J.P. Delaney "Playing Nice"

June 11, 2023  •  Leave a Comment

J.P. Delaney

"Playing Nice" 2020

 

AAA_3378AAA_3378SK

 

Cik viegli pakļauties prāta apmānam, es pārliecinājos, kad Aijas podkāstā skaļi klāstīju, ka lasu JP Delaney vienu no jaunākajiem trilleriem, nespējot atšifrēt, kas slēpjas zem iniciāļiem un brīnoties, ka autore tiek nodēvēta par trilleru karali. Jā, jā - tagad varat pasmieties par manu prāta asumu- tikai dienu vēlāk iegooglēju autori, atklājot, ka tas ir Tony Strong pseidonīms. Tieši tā- autors pats atzinis, ka šis pseidonīms maldina lasītājus, liekot šaubīties, vai tas ir rakstnieks vai rakstniece nu jau bestseleru statusu ieņēmušajiem trilleriem.  Nav gluži tā, ka nemaz nebiju pazīstama ar šiem darbiem, jo "The Girl Before" ekranizāciju biju noskatījusies pāris mēnešus iepriekš. Latviski tulkotas veselas trīs autora grāmatas- "Mikimoto pērles", "Ticiet man" un "Ideālā sieva".

Vēl lielāks bij pārsteigums, kad atklājās, ka tas nebūt nav vienīgais pseidonīms, ko izmanto šis angļu rakstnieks. Viņš sarakstījis grāmatas arī zem tādiem vārdiem kā Jonathan Holt, Anthony Capella (romantiku!), kā arī izmantojot savu īsto vārdu. Un pieļausim spekulācijas- to, vai ir vēl kādi slepeni vārdi, to noteikti zina tikai pats autors. Katrā ziņā- viela pārdomām savērptu trilleru autoram.

 

Tad nu beidzot pieķeroties pie paša "Playing nice"- lēni ievelkošā, birokrātiski detalizētā un emocionāli piesaistošā trillera. "Playing nice" ir kā doga kodiens- kas, nemanot uzbrucis, sakļauj žokļus ap upuri arvien ciešāk un ciešāk, radot nežēlīgas sāpes, bez iespējas no tā atbrīvoties pašu spēkiem. Tieši tā, jūtot empātiju pret galvenā varoņa samilzušajām problēmām, lasītājs mēģina tikt galā plosošajām emocijām un bezpalīdzīgo situāciju. 

 

Kādu dienu pie Pīta durvīm pieklauvē svešinieki un paziņo, ka viņa divgadīgais dēls nav nemaz viņa bioloģiskais dēls. Izrādās slimnīcā priekšlaikus dzimušie mazuļi samainīti. Lai mēģinātu saprast, kāds risinājums ir viespiemērotākais abiem bērniem, ģimenes mēģina sadraudzēties, lēnām aptverot situācijas dramatismu. Vai vispār iespējams risinājums, kurā visas iesaistītās puses būs ieguvējas?

 

Izbaudīju šo trilleri no sākuma līdz galam, pat neskatoties uz to, ka šis nebija ātrs un bez žēlestības spriedzes gabals- šeit trillera moments ieslīd aiz ādas lēnām un nemanot, līdz beidzot viss ir tik saasināts, ka atpakaļ ceļa vairs nav. Arī šai grāmatai sanāktu aizrautīga ekranizācija, atliek vien cerēt uz veiksmīgu tulkojumu latviešu valodā.

 

 

4 zvaigznes
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive