Talija Hiberta "Sāc dzīvot, Hloja Brauna"

June 15, 2023  •  Leave a Comment

Talija Hiberta

"Sāc dzīvot, Hloja Brauna" 2023

 

Talia Hibbert
"Get a Life, Chloe Brown" 2020

 

AAA_3605AAA_3605SK

Delikāta. Tāda, ar kuru jāapietas saudzīgi, iejūtīgi un rūpīgi. Tieši tāda ir šī galvenā varone un tieši šādas emocijas smalkjūtīgi sajaucas romantiskajā Talijas Hibertas triloģijas pirmajā grāmatā "Sāc dzīvot, Hloja Brauna". Pārējās grāmatas ir par divām citām Braunu ģimenes māsām. 

 

Vēlme normalizēt īpatnējo, ieviest cerību, ka ikviens ir spējīgs mīlēt un tikt mīlēts, neskatoties uz savām vājībām vai problēmām. Un galvenajai varonei no bagātas ģimenes Hlojai to ir neskaitāmas. Noslēgtais dzīvesveids pie datora, draugu un dzīvesbiedra trūkums, sadzīvošana ar fibromialģiju nepadara viņas dzīvi vienkāršāku. Dienā, kad Hloja sastopas ar nāves draudiem, viņa nolemj mainīt dzīvi un sastāda sarakstu ar lietām, ko vēlētos piedzīvot un izdarīt, lai dzīve kļūtu interesantāka un pilnasinīgāka. Izskatīgais puisis no pretējās mājas loga Reds (Red- iesauka dēļ sarkanajiem matiem), pret kuru viņa izturas īgni un noraidoši, kaut patiesībā slepus novēro, kā viņš naktīs glezno kails, ievieš viņas sarakstā izmaiņas, ko viņa nebija gaidījusi. 

 

Romantiskais romāns, kurā sprēgā karstas emociju dzirksteles, neizlaižot dažas pikantas scēnas un šķipsniņu lamuvārdu,  īpatnējs raksturu un raksturīpatnību mikss, kurš lauž robežas, steriotipus, normalizējot savādāko un neparastāko, reizē empatizējot ar mazāk zināmām slimībām.

Šeit virmo pozitīvisms, labsirdība, iejūtība, veselīgas attiecības, kas rodās lēnām, neizslēdzot pārpratumus un lēnu pieslīpēšanos, ceļā uz saprašanos. Vīrietis, kurš piedzīvojis vardarbīgas attiecības, starprasu attiecības, tehnoloģiju meitene- antitehnoloģiju vīrietis, terapeita normalizēšana- Hibertai patīk lauzt ierastos scenārijus.

 

Autore Talija Hiberta savās grāmatās ieliek daļu no sevis- šajā gadījumā attainojot savu ikdienu sadzīvojot ar fibromialģiju (plašas skeleta un muskuļu sāpes). Savukārt citās grāmatās rakstot par autismu- arī šeit Talijas parāda savu pieredzi, sadzīvojot ar autismu. Viņai ir svarīgi savos darbos parādīt cilvēkus ar dažādu ķermeņu uzbūvi, rasi, seksuālo orientāciju utt. 

 

 

Ps.  Šī laikam ir pirmā grāmata, ko latviski lasu, kurā galvenā varone ir melnā (izņemot "Mājupiešana"), ko vislabāk var nolasīt no oriģinālā vāka- šeit angliski autore spēlējusies ar varoņu vārdiem- Brown un Red.

 

 

Tulkotāja: Ligita Paegle

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive