Matiass Edvardsons "Ģimenes traģēdija"

June 01, 2023  •  Leave a Comment

Matiass Edvardsons

"Ģimenes traģēdija" 2023

 

Mattias Edvardsson
"En familjetragedi" 2021

AAA_3149AAA_3149SK

"Ģimenes traģēdija ir tad, ja notiek kaut kas briesmīgs un neviens no viņiem pie tā nav vainīgs." (401.lpp.)

 

 

Kad Lundes prestižā privātmājā tiek atklāta dubultslepkavība, viens pēc otra uz nopratināšanu ierodas cilvēki, kas kādā veidā saistīti ar noslepkavotajiem. Vientuļais tēvs Bils, lai glābtu savu izmisušo finansiālo situāciju, izīrē istabu jaunajai studentei Karlai, kura, lai piepelnītos, vairākas dienas nedēļā uzkopusi noslepkavotā pāra privātmāju. Savukārt Jennika, kura mēģina ieviest savā haotiskajā dzīvē kādu kārtību, tinderī iepazīstas ar harismātisko Stīvenu, nespējot noticēt, ka tik bagāts un veiksmīgs vīrietis velta uzmanību tieši viņai. Kas visiem šiem personāžiem ir vienojošais, rezultējoties dramatiskā un fatālā iznākumā?

 

Intriģējošais sižets, nodaļu pa nodaļai ievelk arvien vairāk šajā noslēpumainajā trillerī, kas liek uzdot arvien vairāk un vairāk minējumus, kā visu šo vispār iespējams atrisināt. Īsas, kodolīgas, pārsteigumu pilnas nodaļas, kurā katram no varoņiem dota sava versija, kā arī mini ieskats nopratināšanas protokolos, uzvedinot lasītāju uz jauniem pavērsieniem, gluži kā makšķernieka viltus zivju pievilināšanai ar spožiem vizuļiem un trekniem kāpuriem.

 

Tik aizrautīgam un trillerīgam stāstam pārsteidzoši noplicināts un aprauts atrisinājums, kas nevis pārliecina, bet liek uzdot arvien vairāk jautājumus. Sajūta, ka autors ir vienā mirklī padevies un devies atvaļinājumā, ļaujot pilnīgi nesaistītam personāžam nobeigt grāmatu. Tieši tāda sajūta radās pēc spilgtajām sižeta līnijām, kas netiek nobeigtas līdz galam vai dziļāk apskatītas un veido māņus ceļu, nekādā veidā nesaistoties ar galveno stāstu. Edvardsons ir lielisks skandināvu ģimenes trilleru rakstnieks, tikai šeit pietrūka izstrādāta un ticama nobeiguma, kurā visi kauliņi likumsakarīgi un loģiski saliktos paša veidotajā puzlē. 

 

Šī ir trešā grāmata zviedu rakstnieka triloģijas sērijā, iepriekš latviski iznākušas arī "Gandrīz normāla ģimene" un "Labie kaimiņi".

 

3.7 zvaigznes

 

Tulkotāja: Vizma Zaķe

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive