Sāra Pīrsa "Kūrorts"

June 02, 2023  •  Leave a Comment

Sāra Pīrsa

"Kūrorts" 2023

 

Sarah Pearse
"The Retreat" 2022

AAA_3303AAA_3303SK

 

Ar nepacietību gaidīta grāmata, kas ir Sāras Pīrsas turpinājums debijas bestselleram "Sanatorija". Un nevis tāpēc, ka pirmā grāmata, kurā darbojas jaunā, naivā, nekompetentā un nepārliecinātā izmeklētāja Ēlina Vornere būtu nevainojama, gluži otrādi- ar neviltotu interesi gribēju zināt, vai autore ir sevi pilnveidojusi, šoreiz nostrādājot neveiklības un nepilnības, izmantojot savu potencionālu. Jāatzīst, ka lai arī līdz noslīpētam spriedzes trillerim autorei ir vēl tāls ceļš, "Kūrorts" likās daudz pilnveidotāks trilleris, kurā vietām ir atbildēts uz potencionālajiem lasītāju jautājumiem, neizpaliekot bez noslēpumiem, meliem, negaidītiem notikumiem un klasiskas izmeklēšanas sērijas.

 

Pīrsas lielākais trumpis ir atmosfērīgas noskaņas veidošana, šoreiz par lokāciju izvēloties mistisku salu Anglijā ar tumšiem pagātnes noslēpumiem, dzīvībai bīstamām nogāzēm, brikšņiem aizaugušām salām, slepenām un klaustrofobiskām jūras klinšu alām, draudīgām ainavām un no pilsētas burzmas izolētu kūrortu. Vai neizklausās fantastiski? Lai arī šeit notiek slepkavības un uz stūra uzglūn neviesmīlīgi tēli, tā vien gribas paviesoties šajā mežonīgajā nostūrī- vieta burtiski vilktin pievelk ar savu draudīgumu. 

 

Anglijas piekrastes ekotūrisma cienītāju kūrortā tiek atrasts jaunas sievietes līķis, un detektīve Ēlina tiek nosūtīta izmeklēt notikušo. Kad drīz vien tiek atklāts vēl kāds traģisks negadījums ar vienu no kūrorta viesiem, arvien vairāk notikušais liek domāt, ka tas varētu būt saistīts ar pirms vairākiem gadiem notikušajām slepkavībām.
 

Ēlina vēljoprojām ir par sevi nepārliecināta un līgavaiņa ietekmēta- es burtiski nespēju noticēt, ka galvenā varone nav atbrīvojusies no neciešamā vīrieša, arī šajā grāmatā pierādot sevi kā narcisistisku un egoistisku personāžu, kurš jebkurā momentā gatavs izmest pārmetošu upura kārti. Varoņi vienā mirklī bija tā sajukuši, ka bija jāpiespiežas saprast visus radurakstus, kurš mainījis identitāti un, kuršiem ir vienojoša pagātne, kā arī gribējās noslīpētāku atrisinājumu, kas ļautu līdz galam noticēt stāstam. 

Katrā ziņā ir jūtama autores izaugsme, šī grāmata noteikti ir uzlabotāka kā pirmā, neskatoties uz vairākiem stāsta caurumiem un neatbildētiem jautājumiem. Un skaidrs ir tikai viens- otrā daļa velk tikai uz to, ka izskatās, ka būs trešā daļa.  

 

Šī derēs kā saulainas vasaras dienas izklaidējošā literatūra.

 

 

3.5 zvaigznes

 

 

Tulkotāja: Ilze Paegle-Mkrtčjana

Izdevniecība: Helios


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive