Metjū Kostello un Nīls Ričards "Pēdējais vilciens uz Londonu"

June 18, 2023  •  Leave a Comment

Metjū Kostello un Nīls Ričards

"Pēdējais vilciens uz Londonu" 2023

 

Matthew Costello  Neil Richards 

"Cherringham: A Cosy Crime Series Compilation"  (4-6) 2015

AAA_3722AAA_3722SK

Omulīgā mistērija ir tā saucamais kriminālromānu apakšžanrs, kam raksturīga mazpilsētas atmosfēra, noziegums bez grafiski asiņainiem aprakstiem vai šausmām, amatieris izmeklētājs (vai wanna be izmeklētājs), kā arī mazlietiņ dramatizētas ainas, gluži kā no Skubi dū multfilmām, kur pēkšņi tiek atklāts vainīgais, kurš turpat arī pāris teikumos atzīst savu vainu, galu galā viss beidzoties uz pozitīvas un draudzīgas nots, jo kārtējo reizi ideālajā pasaulē ir par vienu neatrisinātu noziegumu mazāk. Tāpat arī omulīgo mistēriju romāni ir salīdzinoši īsi, lai autors periodiski nāktu klajā ar jaunu sērijas grāmatu.

3 omulīgas mistērijas vienā grāmatā?! Ko gan vairāk var vēlēties fkso kriminālromānu cienītājs, kas dodas ceļā uz darbu vilcienā vai gaida rindā pie daktera?! Tieši šādas ātro un īso krimināltrilleru sērijas radīja divu rakstnieku duets. ASV dzīvojošais Metjū Kostello un Lielbritānijā esošais Nīls Ričards kopraksta jau kopš 90gadiem, kopā radot gan TV scenārijus, gan radio šovus un video spēles tādiem milžiem kā BBC, Sony, Disney Channel, ABC utt. 

Veiksmīgais kombo pieķērās Čēringhēmas mistēriju radīšanai, sākumā veidojot to tikai e-formātā, katru mēnesi radot tā saucamo ātro lasāmvielu sēriju- īsus prozas trillerus (~130.lpp.), kurus var ātri un aizrautīgi izlasīt. Pagaidām radītas jau 39 sērijas kriminālnoziegumiem, kuri norisinās miermīlīgajā Čēringhēmas ciematā. Galvenie varoņi- vientuļā māte Sāra kopā ar ex-policistu, amerikāni Džeku iesaistās dažādu noziegumu atrisināšanā. 
 

Arī šeit turpinās noziegumi Čeringhēmā- man gan jāsaka, ka tik mazam ciematam nu gan ir neskaitāmi daudz noziegumu.

Īsie trilleri ir viegli lasāmi, gluži kā ātrās uzkodas, kas apmierina izsalkušo apetīti. Šī ir mājīga lasāmviela, neskatoties uz to, ka tie ir trilleri, noziegumi nav asiņaini, šausminoši vai biedējoši. Kā īstā angļu stilā, tos novērtēs Miss Marplas, Midsomeru slepkavību cienītāji. Iekārtoties komfortablā dīvānā, un nesteidzīgi izbaudīt kopā ar melno tēju, piekožot cepumus. 

 

 

 

Tulkotāja: Lilija Berzinska

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive