ĪSTONE B. B. "44 nodaļas par 4 vīriešiem"

June 17, 2023  •  Leave a Comment

 B. B. ĪSTONE

"44 nodaļas par 4 vīriešiem" 2023
 

B.B. Easton
"44 Chapters About 4 Men"

AAA_3668AAA_3668SK

 

"Tā nu mēs darījām. Spēlējāmies kā bērni un drāzāmies kā čempioni." (94.lpp.)

 

Ko šādu es jau sen biju gaidījusi.

 

Tik, cik ļoti šī grāmata aizskars, sašutinās vai gluži pretēji fascinēs, atkarīgs no katra iekšējā vērtību un seksuālā morāles kompasa.
 

Atzīstos, ka man ir problēmas ar romcom saldajiem romāniņiem- gluži vienkārši mani kaitina šķebinošs saldums, paredzamība un dažubrīd ainas, kas liek manām acīm dejot transa festiņā. BET, tas nenozīmē, ka man nepatīk lasīt grāmatas, kurā seksualitāte un sekss ieņem galveno lomu.

 

Eh, šī grāmata bija reizē fantastiski izklaidējoša, ķecerīga un seksuāli eksplodējoša. Un, protams, lielākā prieka šalts dodas pie simpātijām pret autori. Personīgais dienasgrāmata tipa vēstījuma pagātnes formā rada senu draudzeņu atkaltikšanos sajūtu, kurā mutuļo atklāta valoda, histēriski smiekli un no gultas apakšas izvilkti noslēpumi. 

 

Skolas psiholoģe BB ir divu bērnu mamma, kura pēdējā laikā nerod piepildījumu savā seksuālajā dzīvē ar vīru Kenu. Atklājusi, ka Kens lasījis viņas slepeno dienasgrāmatu par viņas pusaudžu un koledžas laika attiecībām, viņa nolemj turpināt rakstīt, lai iekvēlinātu vīru pamēģināt ko neierastāku. Salīdzinot ar miermīlīgo un prognozējamo Kenu, kurš ir gādīgs vīrs, BB jaunības dienu attiecības ir bijušas toksiskas, iekrītot slikto puišu skavās, turklāt augot vidē, kur hipijiskie vecāki visbiežāk sastopami narkotisko vielu reibumā, atliek vien brīnīties, ka autore nav pakļāvusies līdzatkarības šļūdonim, kur diezin vai mēs lasītu viņas biogrāfiju. No otras puses-pikanti trakulīgie stāsti bija tieši tie, pēc kuriem tika uzņemts slavenais Netflix seriāls “Sex/Life”.

 

Cik daudz no rakstītā ir patiesība, cik daudz dramatizēts un izfantazēts lasītāju spilgtākiem iespaidiem, atliek vien minēt. Bet katrā ziņā tas, ka neesmu redzējusi seriālu, visdrīzāk bija bonuss, jo nebija ne mazākās nojautas, kādos ūdeņos mani ievedīs šis sulīgi kaislīgais romāns.

 

PS. Visu laiku pieķēru sevi domās tulkojot tekstu atpakaļ uz angļu valodu. Ņemšos izsaukt uz sevi zibens spērienus, bet latviešu valodai ir kur izaugt, kad runājam par seksu un lamāšanos. Piedevām vēl autores ironiskais un netīrais humors nav no vieglākajiem tulkošanas darbiem, kaut kur ceļā tas pazaudē daļu smieklīguma. Uz tikšanos, kā saka autore-"book bitches"!

 

"..viņa bija hipiju pacifiste un pat dusmās tik tikko pacēla balsi, bet arī es vēl nekad iepriekš nebiju vedusi mājās pieaugušu vīrieti, kam uz galvas ir uztetovēts loceklis un nav neviena vidusskolas diploma." (123.lpp)

 

"..acīmredzot, lai no Kena izdabūtu divas minūtes piedaudzīgas drāšanās, man ir jāuzraksta vairāk nekā 2000 vārdu garš pornogrāfisks dienasgrāmatas ieraksts." (146.lpp.)

 

4+ zvaigznes

 

 

 

Tulkotāja: Lilija Berzinska

Izdevniecība: Latvijas mediji

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive