Agnese Vanaga "Pagalma enciklopēdija"

July 18, 2023  •  Leave a Comment

Agnese Vanaga, Agate Lielpētere

"Pagalma enciklopēdija"
AAA_4506AAA_4506SK

 

Lielisks izklaidējošs un izzinošs gabals bērniem un pieaugušajiem, kas sagrāva dažu manu pārliecību par dzīvajām radībām, kas gadu gadiem iepotētas ar pasakām un citām steriotipiskām muļķībām, kas neatbilst patiesībai. (Ezītis neēd ābolus un sēnēs?)

Mūsu pagalmā arī viesojas britu īsspalvainais kaķis ar dzidri dzeltenām acīm, vandoties pa dārza dobēm, lienot zem žoga un ķerstot piemājas putnus. Timēr viņa samniece, kas mitinās pāris mājas tālāk, dzīvo pilnībā pārliecībā, ka viņas mīļais kaķis garlaikoti turas tikai mājas teritorijas iežogojumā. Eh, bet arī britu īsspalvainais kaķis, kas mitinājies pilsētas džungļos, kā Agneses Vanagas mīlulis, ir varen zinātkārs radījums, kurš drosmīgi dodas iepazīties ar visām dzīvajām radībām, ar ko pirmo reizi nākas saskarties pārvācoties uz laukiem. Pupuķis, bebrs, čūska, kurmis, ezis- šīs ir tikai dažas no radībām, ar ko iepazīstas galantais kaķis.

Dialogi sanāk tik dabiski, asprātīgi un komiski, ka vienu vakaru, kad turpinu pa stāstam lasīt šo grāmatu saviem bērniem vakara pasaciņas vietā, mēs visi skaļi smejamies.

Īpaši mani sasmīdināja satikšanās ar slieku un brūno lācīti, bet ikvienā stāstiņā ir atrasts kāds īpaši aizraujošs, mazāk zināms fakts par konkrēto dzīvnieku, kas, iespējams, pārsteigs arī tevi. 

 

Mani ļoti uzrunāja stāsta koncepcija, humoristiskā pieeja dialogiem un interesantie fakti. Lūdzu, turpinājumu!

 

4 zvaigznes

 

"Piedod, bet man jāsaka, ka manas kakas ir daudz labākas par tavējām. Cilvēki manas pērk veikalā un kaisa uz dobēm, lai viss labi augtu." (33.lpp)

 

Izdevniecība: Zvaigzne ABC


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive