Luīze Pastore, Elīna Brasliņa "Slepenā parole"

July 13, 2023  •  Leave a Comment

Luīze Pastore, Elīna Brasliņa

"Slepenā parole. Izlaušanās no pils" 2023

AAA_4389AAA_4389SK

"Slepenā parole. Izlaušanās no pils" ir jau septītā grāmata "Mākslas detektīvu" sērijā, kurā mazie un lielie lasītāji var iepazīties ar mākslas un kultūras pasauli aizraujošā un neierastā veidā. Galvenais bonuss, kas burtiski ievelk lasītāju grāmatā ir iespēja būt aktīvam dalībniekam šajā interaktīvajā grāmatas lasīšanā, kas neaprobežojas ar lapu šķiršanu, bet gan aicina uzmanīgi sekot līdzi notikumiem, paturēt prātā detaļas, meklēt uzdevumu atrisinājumus un mīklas, lai galu galā uzminētu galveno paroli, kas ir stāsta atrisinājuma kulminācija. 

Galvenā varone astoņgadīgā Pū ar māsu Pogu un omci Robi dodas ekskursijā uz gleznaino Rundāles pili, taču vienkāršā pils zāļu apskate pārvēršas par izlaušanās spēli, kurā dalībnieki nokļūst pagātnē, kļūstot par lieciniekiem svarīgiem vēsturiskiem notikumiem un nozīmīgākajām personībām. Līdzās ar kolorītajiem grāmatas varoņiem, par ceturto spēles dalībnieku kļūst pats lasītājs, izspēlējot mīklas un jautājumus par izlasīto.

Man jāpiekrīt grāmatas aizmugurē nodrukātajai Mias recenzijai, kurā viņa atzīmē, ka noderīgi būtu lasīt šo grāmatu kopā ar ģimeni. Atkarībā no vecuma grupas, iespējams, mazākajiem būs nepieciešama palīdzība un arī pieaugušajiem nenāktu par ļaunu atsvaidzināt savas zināšanas kultūrās vēsturē, mākslā un arhitektūrā. Tāpat arī šī aizraujošā izlaušanās spēles grāmata būtu noderīga vēstures stundās, jo aptver dažādus vēsturiski svarīgus laika posmus.

Tā kā lasīju grāmatu kopā ar bez piecām minūtēm desmitgadniekiem, varu teikt, ka šis arī varētu būt tas vecums, no kura būtu vispiemērotākais laiks individuālai lasītpieredzei (atkarībā, protams, no individuālā izpratnes līmeņa), savukārt mazākiem detektīviem noteikti noderēs pieaugušā palīdzība. 

Nenovērtējami kolosāls ir omces Robja tēls- viņa burtiski spridzina lappuses ar savu brīvo attieksmi, kolorīto ārieni un vienkārši fantastisko personību. Vairāk tādas omces mūsu sabiedŗībā un vairāk pārliecības par sevi!

 

Savukārt Elīnas Brasliņas ilustrācijas kā allaž ievieš tēliem dzīvīgumu, piešķirtot tiem neatkārtojamu individuālu rokrakstu. Krāsaini, vibrējoši, izteiksmīgi. 

 

4 zvaigznes

 

 

Izdevniecība: Neputns
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive