Amēlija Žavo, Annika Masona "Mana digitālā ģimene"

September 03, 2023  •  Leave a Comment

Amēlija Žavo, Annika Masona

"Mana digitālā ģimene" 2023

 

Amélie Javaux ,  Annick Masson
"Ma famille déconnectée"

 

AAA_6176AAA_6176SK

 

Amēlijas Žavo grāmata par emocijām, kas pārvēršas par vilku "Mana negantā diena" man iepatikās ar pirmo lasīšanas reizi, duetā ar Annikas Masonas ilustrācijām, tā vēstīja par nopietnu tēmu, tajā pat laikā radot vizuāli baudāmu un piemīlīgu ilustrāciju izdevumu, ko bērni gribētu šķirstīt vēl un vēl. Abu autoru jaunas kopdarbs lika man nepacietībā dīdīties, lai atkārtoti izbaudītu jau pazīstamo ilustrāciju un krāsu stilu.

 

Stāsts par ģimeni, kurā viss mainās brīdī, kad parādās ierīces, izstāstīts no jaunā mājas mīluļa Cepumiņa skatu punkta. Pieradis pie neviltotas uzmanības no bērniem un vecākiem, Cepumiņš attopas, ka viss ir mainījies, kad ome uzdāvina viedtālruni, planšeti un spēļu konsoli bērniem. Nevienam vairs neatliek laika ne rotaļām, ne pastaigām brīvā dabā, jo visi kā nozombēti dzīvojas virtuālajā pasaulē. Saskumušais un aizvainotais Cepumiņš nolemj doties prom...

 

Stāsts pašiem mazākajiem runā par tik aktuālo ikvienā ģimenē. Es domāju, ka ikviens sevi saskatīs kādā no personāžiem, esot ekrānu nohipnotizēto vai uzmanības lūdzošo pusē. Grāmata mudina pavērot sevi no malas, lai apzinātos, cik daudz mēs ģimenē pavadām it kā līdzās, bet tālu viens no otra. Un, kas gan var būt svarīgāks par neviltotu uzmanību savai ģimenei, kvalitatīvi pavadot laiku kopā. Bet tikpat svarīgs laiks ir pabūt ar sevi- pilnveidojot savas kreatīvās prasmes un hobijus. 

 

Lai arī grāmata ir par mūsdienās aktuālu vēstījumu, man pietrūka sižeta no brīža, kad Cepumiņš dodas prom līdz viss atrisinās.  Likās, ka pazudusi informācija un vēstījuma kulminācija, kas piešķirtu stāstam dziļāku nozīmi.

 

 

Grāmata pašiem mazākajiem. ( Un viņu ekrānu nozombētajiem vecākiem)

 

Ps. Visdrīzāk, ja tu esi jau nonākusi līdz šīs grāmatas lasīšanai priekšā savam mazajam lolojumam, esi sapratusi nozīmi kopābūšanai. Tā tik turpināt!

 

 

3 zvaigznes saturam.

4 zvaigznes ilustrācijām.

 

 

Tulkotāja: Agnese Kasparova

Izdevniecība: Latvijas mediji


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive