Ilze Skrastiņa "Ko dari? Neko"

September 23, 2023  •  Leave a Comment

Ilze Skrastiņa

"Ko dari? Neko.

Vasara ar draugiem, Princesi un bumbu vilcienā." 2023

AAA_6649AAA_6649SK

"Šo man vajadzētu izlasīt," teica mans ceturtklasnieks, ieraudzīdams, ka plānoju lasīt grāmatu. Pavisam nesen vasarā biju iedevusi viņam izlasīt "Lieliskā dzīve bez zoom", kura viņam ļoti patika.

Ar patiesu prieku atkal satikos ar Miku, nevar noliegt, ka, lasot pašu pirmo grāmatu, tieši Mika stiķi, niķi un nedienas bija tie, kas mani sasmīdināja visvairāk. Domāju, kā tad būs šoreiz, vai būs kādi jauni joki, kas organiski iederēsies skolnieka dzīvē. Smaidīšana un dažu brīdi skaļi spurdzieni, kas vietām pavadīja manu mierīgo vakaru, lasot "Ko dari? Neko", izgaisināja visas manas šaubas. Miks jau ir paaudzies- un mēs satiekamies vasaras brīvlaikā, tieši pirms 1.septembra piektajā klasē.

Pirmspusaudža vecums, kad mazais pieaugušais vēl veidojas par spurainu tīneidžeri, nenozīmē, ka dzīve rit mierpilni un nenotiek dažādi kuriozi. Vasara taču ir īstais laiks, kad baudīt, atpūsties un sastrādāt ne vienu vien "nejaušu" nerātnību.

Grāmata visvairāk varētu uzrunāt tieši Mika vienaudžus, bet tā iepatiksies arī vecākiem, kuriem mājās aug topošais vai esošais sākumskolēns- labestīgais humors izvilinās ne vienu smaidu un jautrību, neatkarīgi, vai vasaras piedzīvojumos dosieties vieni vai kopā ar visu ģimeni.

 

Šajā sērijā iznākušas vēl divas grāmatas- "Lieliskā dzīve bez zoom", kurā Miks mācās 2.klasē, kā arī "Kā iet pa skolu? Normāli"- kurā Miks iet 4.klasē.

Grāmatas var lasīt gan secīgi, gan atsevišķi, bet jebkurā gadījumā tās viena otru papildina. Ceru, ka sērija turpināsies līdz ar augošo Miku un nākamajā daļā mēs iepazīsim Miku jau kā īstu pusaudzi.

 

Priecīga un gaiša grāmata nogurušiem vecākiem un viņu rakariem.
 

 

 

Izdevniecība: Iddea


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive