Noa Loviss Peifers, Linu Letīcija Blats, Jajo Kavamura "Tur lejā"

September 21, 2023  •  Leave a Comment

Noa Loviss Peifers, Linu Letīcija Blats, Jajo Kavamura

"Tur lejā" 2023

Noa Lovis Peifer,  Linu Laetitia Blatt,  Yayo Kawamura
"Untenrum" 2023

AAA_6605AAA_6605SK

Mantība, Bibi, pērle, cincis, čūskiņa. Un, kā saki tu?

 

Šī grāmata ir iznākusi latviski viskarstākajā laikā, kāds jebkad varētu būt iedomājams- pašā skandāla vidū- tādu laiku notrāpīt izdevēji pat gribēdami nevarētu izplānot. Vai tā nonāks pa taisno interneta komentāru krustugunīs, vai satiks savu īsto lasītāju, to radīs tikai laiks, bet vienu tendenci es esmu pamanījusi- sabiedrībā nekad neaptrūkst tematu, par kuriem skaļi vaimanāt, kliegt un bakstīt vienam otru, galu galā tā arī nenonākot pie problēmas risinājuma.

Bieži vien pieaugušie visu sarežģī, taču nevar noliegt kādu lietu, tikai to ignorējot. Bērnu ziņkārība ir pastāvējusi vienmēr, vienalga, vai esi uzaudzis laikā, kad seksa nebija, vai runāt par intīmām lietām bija kas slēpjams, noliedzams un pašā saknē negatīvs. Nav nepieciešams interpetēt pa savam lietas, kur tās skaidri saprotamas. Tāpat kā mēs mācām bērnam par citām ķermeņa daļām, mēs nevaram izlaist būtisku un ne mazāk svarīgu lietu kā intīmās ķermeņa daļas. Tieši tāda iemesla pēc, lai informācija tiktu izrunāta drošā vidē- ģimenē, nevis savākta ārpus mājas vai internetā. Nav nepieciešams aizcirst vākus, pirms vēl tie ir izlasīti- grāmata ir izglītojoša. Un, kas ir īpaši svarīgi- māca pateikt Nē.

 

Vērtīga un izglītojoša grāmata par intīmajām ķermeņa daļām, dzimumu, reprodukciju, kas ļaus ģimenē kopīgi izrunāt pieaugušajiem ar saviem bērniem, iespējams, kutelīgas tēmas, par kurām var sarkst ne viens vien pieaugušais. 

 

Protams, tas ir katras pašas ģimenes lēmums, cik daudz iesaistīties bērnu seksuālās veselības izglītošanā, tikai zem tabu tēmas bieži pazūd tāda informācija, kā pareiza intīmo ķermeņu daļu kopšana, veselīga attieksme pret sevi un savu seksualitāti.

 

 

Tulkotāja: Signe Viška

Izdevniecība: Pētergailis
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive