Pavlīna Kourkova "Ziedu dvēsele"

September 10, 2023  •  Leave a Comment

Pavlīna Kourkova

"Ziedu dvēsele" 2023

 

Pavlína Kourková

(Klara Mandousova)
"Duše květů" 2022

AAA_6455AAA_6455SK

Vai zini, kas ir kopīgs Šerlokam Holmsam, Agatai Kristī un Pavlīnai Kourkovai? Viņus visus vieno interese par sarkanajām uzpirkstenītēm. Par spīti pretrunīgajai slavai, šai mazo zvaniņu pilnajai puķei, ir spēja gan ārstēt, gan nogalināt. Tikpat izzinoši, detalizēti un niansēti kā detektīvstāstu izmeklētāji, čehu akvareļmāksliniece Pavlīna Koukova savos darbos spēj attainot jebkuru ziedu visskaistākajā tā formā, nav svarīgi, vai tā ir miniatūrā vijolīte, parastais cigoriņš, karaliskā roze vai pļavas āboliņš. Kourkovas kaislīgā ziedu mīlestība nav noslēpjama nevienā mākslas darbā- no ikvienas gleznas izstaro apbrīna, pietāte un sirdsmīlestība. 

 

Šī fantastiski skaistā grāmata ir kā viesošanās izstāžu zālē, kurā no dažādiem rakursiem, gan tuvplānā, gan pilnā izmērā ļaujot apskatīt starptautisku atzinību ieguvušās mākslinieces akavareļgleznās. Gleznās ar melno fonu, gleznotāja izmantojusi arī guaša krāsu, savukārt pļavas ilustrācijās manāma arī tuša.

 

Klājot slāni pēc slāņa akvareli, tiek iegūts reālistisks, spilgts un izteiksmīgs attēls, kas liek apbrīnā sajūsmināties, nespējot izvēlēties favorītu. Tieši Kourkovas spējai saredzēt pat vissīkākās detaļas un nianses, ikdienišķiem ziediem, kas priecē mūs no pavasara līdz vēlam rudenim, ļauj ieraudzīt šo ziedu skaistumu no cita skatu punkta. Rotaļīgais veids ilustrācijām ļauj plūst kustībā, izraujot ziedus no sastingtas pozas. Daudziem no tiem ir saistība ar mākslinieces ceļojumiem vai ikdienas ainiņām, piemēram, vienkāršās māju pienenes burtiski aizved atpakaļ arī uz manu bērnību- četras pienenes simbolizējot māsu draudzību un rotaļas ar pieneņu kātiem. Tāpat arī autores interese pret neparasto formu, vijīgumu, parāda, cik neparasti radoša ir pati māte daba.

 

Katram ziedam blakus īss un kodolīgs Klaras Mandousovas teksts ar interesantiem un neparastiem faktiem, kā arī pašas glzenotājas komentāru, kurā viņa atminas gleznošanu vai konkrētu saistību par uzgleznoti ziedu.

 

Grāmata, kuru uzdāvinot, saņemsiet pretī sajūsmas nopūtas un izsaucienus, dzirkstošas acis un miljons pateicības. Šī grāmata ir skaistums, kas priecē par spīti gadalaikiem- šķirstot lapas, gaisā var sajust peoniju saldo aromātu, mežvīteņu dziļo krāsu spēli, īrisu ziedu vijumu, kas nevilšus aizvedīs atpakaļ uz plaukstošo pavasari un ziedu eksplodējošo vasaru.

Ziedpasakaini! Man kā ziedu mīļotājai šis ir kolorīts ziedu balzāms nogurušajai dvēselei.

 

4.5 + zvaigznes

 

 

Tulkotāja: Maija Brīvere

Izdevniecība: Jānis Roze

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December