Evita Hofmane "Simulacra"

January 22, 2024  •  Leave a Comment

Evita Hofmane

"Simulacra" 2023

AAA_8253AAA_8253SK

"Nauda ir ideāls lubrikants, kas prātā stimulē ātru vēlamo lēmumu pieņemšanu." (224.lpp.)

 

Esi sveicināts simulācijas pasaulē, kurā var pazaudēties domu labirintos, nevarot atšķirt realitāti no halucinācijām. Ja paveiksies, būs iespēja nonākt nākamajā līmenī, kurā saslēdzas kopā visi spēles elementi un gluži kā zibens elektrotriecienā tiksi apbalvots ar apskaidrību. Vai arī paliksi mūžīgā tumsā, mēģinot izskaidroties ar sevi, par to, kas tikko notika.

 

"Simulacra" galvenais varonis Filips ir kolorīta būtne, kura galvā mums kā lasītājiem ir iespēja ielūkoties un mēģināt saprast kaut mazāko daļiņu no viņa piedzīvotā. Autore svaida mūs laikā- šķaidot starp pagātni un tagadni kā lietus lāses pret logu- ik pa brīdim nākas lūkoties komposā, vai dodamies uz Latviju, Zviedriju vai ASV, bet varbūt esam vēl tikai Vācijā.

Īsie, strupie teikumi cērt domu laukumu mazos skaldnīšos, saraupjinot tekstu aprautos lielgabalos. Filipa dzīvesveids, mākslas nomods un realitātes heroīns liek apšaubīt arī savas prāta spējas, bet tiklīdz esam piestājuši pie pagātnes preperēšanas, bailes smakas paliek arvien nepanesamākas un aicina bēgt, un pamest šīs neviesmīlīgās telpas. Izprast Filipu ir kā mēģināt replicēt sarunu ar pitonu.

Esmu pamatīgi apmaldījusies ģenialitātes šķembās un haosa virpulī, ko radījusi Filipa aukstasinīgā performance.

Izaicinājums pelēkajām šūnām. 

 

"To, kas ir īstenība, kas fikcija, zini tikai pats. Tomēr nezini visu, kas bija, kāpēc notika, tāpēt arī tu, Filip, kļūsti par daļu no savas ilūzijas. Robežas ir neredzamas, iluzoras." (215.lpp.)

 

 

Izdevniecība: Latvijas mediji


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive