Stefānija Marija Torntone "Žaklīna Kenedija. Nestāvēšu ēnā"

January 21, 2024  •  Leave a Comment

Stefānija Marija Torntone

"Žaklīna Kenedija. Nestāvēšu ēnā" 2023

 

Stephanie Marie Thornton
"And They Called It Camelot: A Novel of Jacqueline Bouvier Kennedy Onassis" 2020

 

AAA_7869AAA_7869SK

"Es negribēju precēties ne ar vienu no tiem jaunajiem vīriešiem, ar kuriem kopā biju uzaugusi, nevis viņu pašu, bet gan šo puišu garlaicīgi mierīgā dzīvesveida dēļ. Un tomēr pieņēmu Džona bildinājumu tāpēc, ka baidījos palikt vecmeita?" (15.lpp.)

 

Kas ir tas, kas pievelk mūs citu cilvēku privātajā dzīvē?! It sevišķi, ja tas ir sabiedrībā zināms cilvēks? Nē, nē, mani jau neinteresē, teica neviens Latvijā, kaut statistika rāda, ka gadu desmitus visvairāk pirktākais žurnāls ir "Privātā dzīve". Un, protams, slavenību autobiogrāfijas ir tās, kuras pārdodot mums ir iespēja apmaksāt citu romānu tulkojumus. Manī raisa divejādas sajūtas par šo žanru- romānu par sabiedrībā ievērojamu personu, kur ir daļēji iekļauti biogrāfiski notikumi, bet daļēji pilnīgs autora brīvs izdomājums. Robeža ir tik sapludināta, ka jābūt ļoti dziļām zināšanām konkrētā varoņa dzīves biogrāfijā, lai varētu pateikt, kas ir rakstnieka fantāzija. 

 

Žaklīna Kenedija- tik zināma personība, par kuru patiesībā mēs neko daudz nezinām. Lasot grāmatu, man palika smaguma sajūta, cik traģiska un satricinoša ir bijusi viņas dzīve. Cik emocionāli aukstas un nodevības pilnas ir bijušas viņas attiecības ar Kenediju. Tajā pat laikā visu laiku uzdodot sev jautājumu- vai tiešām viss, ko lasu, ir pati Kenedija vai autores spēles ar savā prātā izdomāto Kenedijas tēlu.

 

Jāatceras, ka šis ir romāns, kas, iespējams, tikai pavairo steriotipus, neatklājot patieso Žaklīnas personību.

Visiem tiem, kam patīk ielūkoties aiz slavenību mājas žoga.

 

"Mana dzīve ir pārvērtusies par izrādi." (227.lpp.)

 

Tulkotāja: Ligita Lukstraupe
Izdevniecība: Latvijas Mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive