Lāsma Gaitniece "Skandalozākie noziegumu Latvijas vēsturē"

February 10, 2024  •  Leave a Comment

Lāsma Gaitniece

"Skandalozākie noziegumu Latvijas vēsturē" 2024
 

AAA_8497AAA_8497SK

 

Noziegums nav tikai par nozieguma veicēju, tas ir arī stāsts par nozieguma izmeklēšanu. Un šī grāmata ir kā pateicība visiem tiem izmeklētājiem, kas ziedojuši laiku prom no ģimenes, nakts stundas un desmitgades savas dzīves, lai atklātu nežēlīgākās un stindzinošākās slepkavības Latvijas vēsturē. Šeit apkopotas skaļākās krimināllietas no 1947.-1994.gadam, daudzas no tām kļuvušas par leģendām, bet citas, lai arī cik biedējoši tas nebūtu, vēljoprojām nav atklātas. Tieši neatklātās slepkavības liek apjaust skaudro realitāti, ka starp mums dzīvo cilvēki, kuri nav tiesāti, glabājot pirms vairākām desmitgadēm veiktus noziegumus. 

 

Grāmatu izlasīju vienā piegājienā- īsās un kodolīgās nodaļas ļauj ielūkoties izmeklētāju darbā un novērtēt viņu pašaizliedzīgo darbu. Īpaša nozīme ir Ritas Aksenokas (bijusī Latvijas Republikas Ģenerālprokuratūras Sevišķi svarīgu lietu izmeklēšanas pārvaldes priekšniece) komentāriem un vēstījumam. Tas, cik spēcīgas ir sievietes arī kriminālistikā Latvijā, ir tikai apsveicami. Tajā pat laikā šis ir kārtējais apliecinājums, ka pastāv paralēlā pasaule, kurā cilvēki ir nežēlīgi un ļauj savām netīrākajām dziņām ņemt virsroku. Daži no noziegumiem ir tik stindzinoši, ka brīžiem grūti noticēt, ka kas tāds noticis Latvijā. 

Nosaukt grāmatu par noziegumiem aizraujošu šķiet nevietā, bet grāmata burtiski sasprindzina lasītāja nervu galus un nelaiž vaļā, parādot ne tikai ideālu ainu- bet attainojot arī nevainīgi notiesātos, izmeklētāju neizdarību un informācijas slēpšanu augstākajos līmeņos. Gribētos vēl detalizētāk katras lietas iztirzāšanu, kā arī vairāk fotogrāfiju. Tā kā iepriekš nebiju neko par šīm lietām lasījusi, man bija daudz atklājumu un šokējošu pārsteigumu, īpaši par Šakaļu mātes un meitas pastrādātajām slepkavībām.

"Skandalozākie noziegumi Latvijas vēsturē" ir visiem tiem, kuriem interesē patieso noziegumu izmeklēšana Latvijā pēckara laikā, kā arī visiem tiem, kuriem interesē cilvēku tumšākā puse.

 

 

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive