Indreks Kofs, Oksana Dračkovska "Kurš uzvarēs?"

February 11, 2024  •  Leave a Comment

Indreks Kofs, Oksana Dračkovska

"KURŠ UZVARĒS?ХТО ПЕРЕМОЖЕ?" 2024

AAA_8557AAA_8557SK

"Bet pret cerību kara zobs nespēj neko. Neko! Lai necer?"- tas skan tik drosmīgi, tik cerīgi, tik pašaizliedzīgi, tomēr apmaldos grāmatas vidū, kur pretēji sastopas sākums ar beigām un vienas beigas ar citām beigām un viss vidus nonāk nekurienē, lai turpinātos atkal no jauna. Labais iepiķots ļaunumā, apmaldījies, kara sadragātajam neredz ne galu, ne malas, pat neskatoties uz visām baltajām miera dūjām un cerīgu spārnotajiem- tam visam neredz beigas. Laimīgas beigas. Kas tas vispār ir? Kā ir dzīvot pēc tam? Kad tas viss beigsies? Pa īstam beigsies. Kurš to spēj atbildēt?

 

Igauņu rakstnieka Indreka Kofa grāmata ar ukraiņu mākslinieces Oksanas Dračkovskas ilustrācijām "Kurš uzvarēs", izdota bilingvāli - latviešu un ukraiņu valodā. Visiem tiem mazajiem bērniem, kuri kara dēļ ir zaudējuši mājas, ģimeni un ierasto lietu pasauli. Visiem tiem bērniem, kuri bēg un meklē patvērumu, kuri meklē atbildes šajā nesaprotajamā ļaunumā, esot krustugunīs, kurā pieaugušie nogalē pa īsto, nevis pagalma spēļu kariņos. 

Lakonisks teksts, jo ilustrācijas šeit pasaka daudz vairāk kā vārdi. Tumši, smagnēji, dominējot pelēki melnajai un karavīru kamuflāžas zemes krāsām. Tikai vietām nojaušama gaisma. Tāda nemanāma, bet mērķtiecīga. Jo cerība taču uzvarēs? Vai ne? Sakiet taču, lūdzu, ka uzvarēs. 

 

 

Latviešu valodā tulkojis Guntars Godiņš,

ukraiņu valodā tulkojusi Katja Novaka.

Izdevniecība: Pētergailis
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive