Marī Ventrasa "Sniegavētra"

February 07, 2024  •  Leave a Comment

Marī Ventrasa
"Sniegavētra" 2024

 

Marie Vingtras
"Blizzard" 2021

AAA_8415AAA_8415SK

"Taču nekas jau neilgst mūžīgi, un diemžēl laime šajā kategorijā ieņem pirmo vietu." (76.lpp.)

 

Grāmata, ko man ieteica izlasīt mamma. Viņa tik ļoti sajūsminājās par grāmatu, ka iedeva to izlasīt tētim. Šis aspekts vēl vairāk mani ieintriģēja izlasīt, kādus noslēpumus glabā šī plānā grāmatiņa.

 

Franču autore burtiski uzbūrusi sniega vētru, kurā bail nosalt, pazaudēt ceļu vai iekrist kādā ledus plaisā.

Aļaskas sniega vētras laikā, kad laukā nav sastopami pat meža zvēri, smalkā Besa ir devusies prom no mājām ar desmitgadīgo Tomasu. Zēna tēvs Benedikts lūdz Kola palīdzību pazudušo meklēšanā, vēlāk iesaistoties arī Frīmenam. Sniega puteņa radītais haoss nekurienē iespējams nav vienīgais, no kā jābaidās jaunajai sievietei- šajā cilvēku aizmirstajā un skarbajā nostūrī, ikviens glabā piķa pelnus noslēpumus.

 

Kad laukā plosās šāda emociju vētra, tas ir sniega vētra, nav iespējams palikt vienaldzīgam. Ausīs auro vētras dārdi, acis aizmiglo sniega kristāli, ikvienu miesas daļu pluinī un rausta no visām pusēm.
 

 

Neticami, cik īsajās nodaļās, kodolīgajā tekstā bez liekvārdības, Marī Ventrasa izstāsta emocionāli pielādētu, tumšu, spriedzes pilnu stāstu, kurā notikumi veļas pāri kā negaidīti izraisīta sniega lavīna augstu kalnos. Grāmatā ir dota balss visiem četriem varoņiem, tādejādi par katru no tiem uzzinot vairāk.

 

Spēcīgi! un nervus kutinoši.

 

Iesaku!

 

4 zvaigznes

 

 

 

 

Tulkotāja: Vineta Berga

Izdevniecība: Zvaigzne ABC


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive