Stacy Willingham "Only If You're Lucky"

February 09, 2024  •  Leave a Comment

Stacy Willingham

"Only If You're Lucky" 2024

AAA_8429AAA_8429SK

"If you knew you could get away with murder, would you do it?" (357.lpp.)

 

Amerikāņu autore Steisija Vilinhama sevi spoži pieteica pavisam nesen 2022.gadā izdodot trilleri "A Flicker in the Dark" (iegūstot vairākus apbalvojumus), kuram pavisam drīz sekoja tikpat veiksmīgais "All the Dangerous Things". Trīs gadu laikā izdots jau trešais romāns, kas ievērojami atšķiras no iepriekšējiem. Acīmredzot termiņu spiediens un vēlme izmantot veiksmes un lasītāju slavināšanas vilcienu mūsu patērētāju laikmetā pieprasa arvien vairāk un ātrāk radīt manuskriptus, kas ne vienmēr attaisno lasītāju un fanu gaidas. 

Autorei raksturīgais "Slow burn" (lēna sižeta šķetināšana) atspoguļojas arī šajā romānā, vienīgā atšķriība, ka ierastās varones trīsdesmitgadnieces nomaina pusaudzes, tāpēc šo var ierindot pie "mazo pieaugušo" (Young Adult) žanra. Līdz ar to šeit tiek iztirzātas visas pusaudžiem svarīgās tēmas, kas saistās ar koledžas dzīvi- ballītes, alkohols, narkotikas, vēlme iederēties starp vienaudžiem, randiņi un jauna dzīve projām no vecākiem. 

 

Margota cer uz jaunu sākumu koledžā, esot prom no mājām un tuvākās draudzenes traģiskā zaudējuma sāpēm, domājot, ka jaunā draudzība ar harismātisko Lūsiju un viņas tuvākajām draudzenēm Nikolu un Sloanu dos iespēju iemīlēt dzīvi. Viņas noīrē māju blakus zēnu mājvietai, izbaudot kopīgas ballītes ar narkotiku un alkohola lietošanu, pudeles griešanu un patiesības spēlēm. Arvien tuvāk iepazīstot meitenes, Margotai rodas aizdomas, ka aiz Lūsijas draudzīgās fasādes slēpjas intrigas un manipulēšana. Kad kādu dienu tiek atrasts nogalināts puisis no blakus mājas, Margota nonāk izmeklēšanas epicentrā.

Man savā ziņā bija grūti noticēt autores vēstījumam, kā tas ir dažkārt, kad tev stāsta ar vārdiem, kā būtu lietas jāredz, nevis pašam jāsaredz. Lai arī dažus sižeta pagriezienus varēja nojaust jau no paša sākuma, beigas mani pārsteidza tik ļoti, ka nedeva laiku pat noticēt. Tas man savā ziņā atgādina seriālu "Pretty Little Liars", ko pirms daudziem gadiem uzcītīgi skatījos, kurā galvenās varones bija skolnieces, kuras kopā saistīja noslēpumi un slepkavība, kā arī manipulatore draudzene, veidojot toksiskas un atkarību izraisošas draudzības. 

 

Young adult trilleris ar negaidītām beigām un tumšiem noslēpumiem. 

 

3.6 zvaigznes

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive