Roksana Jendžejevska- Vrubela, Gražina Rigalla "Hipolita Kabeļa noskaņojumu grāmata"

February 27, 2024  •  Leave a Comment

 

Roksana Jendžejevska- Vrubela, Gražina Rigalla

"Hipolita Kabeļa noskaņojumu grāmata" 2024

 

Roksana Jędrzejewska-Wróbel ,  Grażyna Rigall

"Humory Hipolita Kabla" 2015

AAA_9385AAA_9385SK

"Apmierinājumu par jauki un noderīgi pavadīto dienu Hipolita Kabeļa sirdī vienā acimirklī nomainīja skaudība un sajūta, ka viņš ir pilnīgs neveiksminieks." (6.lpp.)

 

 

Kolosāla. 

Grāmata par tevi, par mani, par mums visiem. 

 

Humoristiski stāstiņi, kurā galvenais varonis suns Hipolits Kabelis ikdienu pavada ar savu labāko draugu kaķi Runcānu. Gluži tāpat kā ikviens no mums, Hipolits bieži apjūk savās emocijās, salīdzinot sevi ar citiem, cīnoties ar nekam nederīgām dienām, sliktu pašsajūtu, sapņojot, ilgojoties gan ikdienā, gan gaidot svētkus. Tieši kaķis Runcāns ir tas, kurš palīdz šīs nesaprotamās sajūtas sakārtot pa plauktiņiem, sniedzot atbalstoša un racionāli prātojoša drauga plecu. Turklāt iesaistoties ikvienā neparastākajā un dīvainākajā Hipolita rīcībā, kā, piemēram, laba noskaņojuma meklēšanā.

Kā mēmais, bet atraktīvais elements, kas caurstrāvo ilustrācijas, ir draiskās peles, kas spēlē otro plāna lomu, ārpus tekstuālā vēstījuma. 

 

Neskatoties uz bērnišķīgajiem varoņiem un rotaļīgajiem zīmējumiem, šī ir arī bērnu grāmata ikvienam pieaugušajam, kur saskatīt sevi vai tuvāko cilvēku.

 

Ikvienam novēlu tādu draugu kā Runcānu, ar ko kopā piemānīt atmiņas, aizņemties sapņus un izstaidzināt sliktu noskaņojumu.

 

4.5 zvaigznes

Iesaku!

 

Tulkotāja: Ingmāra Balode

Izdevniecība: Pētergailis

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive