Sallija Hepvorta  "Dvēseles radinieki"

February 01, 2024  •  Leave a Comment

 

Sallija Hepvorta 

"Dvēseles radinieki" 2024

 

Sally Hepworth
"The Soulmate" 2022

AAA_8331AAA_8331SK

Vispirms jau jāuzslavē vāks. Jums šķiet, kāda gan nozīme vākam, ja reiz visu izšķir stāsta meistarīgums, bet grāmatu pasaulē, kurā ir grāmatu Himalaji, ir jāizceļas ar savu vāka Everestu, lai vispirms lasītājs tevi izvēlētos. Un šeit "Dvēseles radinieki" trāpījuši mērķī- spilgts, ievelkošs, biedējošs un reizē fascinējošs vāks paveras uz skatu no dramatiskas klints- viens solis un kritiens starp draudīgiem akmeņiem, kas ieraus dzelmē. 

Sallija Hepvorta ir radījusi izteiksmīgu un hipnotizējošu vidi, kura apbur un biedē reizē. Tieši atmosfēra un vide bija tas, kas mani tik ļoti piesaistīja romānam. Kotedža kraujas malā, kuru iecienījuši pašnāvnieki? Tā, protams, ir pēdējā vieta, kur es gribētu apmesties, bet spriedzes pilnam trillerim ar negaidāmiem pavērsieniem tas ir vairāk kā piemēroti. ( Kurš gan pārceltos uz māju kraujas malā, ko iemīļojuši pašnāvnieki, ja tev ir divi mazi bērni?!)

Pipas mūža mīlestība Geibs neskaitāmas reizes ir atrunājis cilvēkus, kas netālu no viņu skaistās mājvietas, mēģina nolekt no klints malas. Tomēr pēc kādas sievietes pašnāvības, Pipa uzzina, ka Geibs sievieti ir pazinis. Meklējot atbildi uz jautājumiem, vai sieviete ir pagrūsta vai nolēkusi pati, Pipai nākas apšaubīt arī savas šķietami ideālās attiecības ar Geibu. Palēnām no skaistās laulību fasādes sāk līst laukā neglīti noslēpumi.

Nevēlos atklāt neko vairāk kā minēts grāmatas aprakstā, lai katram pašam būtu iespēja piezīvot šo aizraujošo lasāmvielu, bet man personīgi gribējās pievērt acis uz dažām sižeta ievirzēm. Tas laikam ir atkarīgs, cik daudz katram svarīgi ir realitātes pieskaņa.

 

Teikšu godīgi-beigas mani pārsteidza, jo pagriezās pavisam citā līnijā kā biju gaidījusi. 

 

Visā visumā ātri izlasāms un aizraujošs vidusmēra trilleris, kuru vajag izbaudīt kā brīvdienu izklaidi, nemēģinot atrast racionālu izskaidrojumu.

 

3.7 zvaigznes

 

Tulkotāja: Dita Katlapa

Izdevniecība: Helios
 

 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December