Sāra Kekeleinena, Rēta Niemensivu "Pēnelopes zobu tracis"

February 11, 2024  •  Leave a Comment

Sāra Kekeleinena, Rēta Niemensivu

"Pēnelopes zobu tracis" 2024

 

Saara Kekäläinen ,  Reetta Niemensivu  
"Valpuri ja hirmuinen hammashässäkkä" 2023

AAA_8687AAA_8687SK

Es, protams, varu gari un plaši filozofēt pieaugušo domas utt., bet fakts paliek fakts- šī grāmata mūsmājās bija jālasa uzreiz 2 reizes pēc kārtas, jo tā mazos tik ļoti aizrāva . Tā kā tā ir bērnu grāmata un manējiem nu ļoti patīk, tad komentāru vairs nav.

Nu, labi. Mazlietiņ jau ir. Šī grāmata, lai arī ir par zobiem, tomēr nav par zobiem. Šī grāmata ir par personību. Par trakulīgo Pēnelopi, kurai ir fantastiska fantāzija un izdoma- jebkuru parastāko lietu viņa spēj pārvērst par notikumu, piedzīvojumu un varoņdarbu. Daži no izfantazētajiem elemementiem ir tik asprātīgi, ka pat es sasmējos. Izkrituša zoba vietā pūkaina aitiņa, kas apēd visu tavā vietā ir superīgi, bet mazāk superīgi ir tas, ka aitiņa arī sakakātu savas spiras mutē. Un, nē, es to neizdomāju. Tā ir tikai viena lieta, ko izfantazē mazā Pēnelope. Forši, ka viņai ir rāms un pacietīgs tētis, kurš spēj uz to visu noskatīties ierastā mierā. 

Kā tēls Pēnelope is spilgta, ar sava vecuma bērniem raksturīgajiem kaku un muļķību jokiem, acīmredzot tieši tas ir tas, ko vislabāk saprot attiecīgā auditorija. Atliek vien cerēt, ka lasītāji neizmēģinās izsmērēt sienas ar zobu pastu, iespraust izkritušā zoba vietā konfekti un gaidīt, kad izkritīs piena kājas. Es savā ziņā cerēju uzzināt burvju formulu, kas ļautu zobu tīrīšanu padarīt par nozīmīgu rituālu, par kuru nav katru reizi jāatgādina vai jāpadara par ikdienas cīņu. Tas ir tas, kas man pietrūka, jo es uzzināju visu citu, par ko pat nebiju pat iedomājusies, bet neuzzināju, kāpēc un kā padarīt šo zobu tīrīšanas rituālu par pašsaprotamu un neaizstājamu.

 

Tā kā ir vairākas grāmatas sērijā par Pēnelopi, mani māc ziņkāre, kādas ir pārējās. 

 

3.5 zvaigznes no manis

visas zvaigznes no bērniem

 

Tulkotāja: Gunta Pāvola
Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive