Emēlija Šepa "Lācis miegā"

March 14, 2024  •  Leave a Comment

Emēlija Šepa

"Lācis miegā" 2024

 

Emelie Schepp
"
" 2022

 

 

AAA_9574AAA_9574SK

Kaut kā tā ir sanācis, ka esmu izlasījusi zviedru kriminālromānu autores Emēlijas Šepas pirmo un pēdējo grāmatu par izmeklētāju Jānu Berzeliusu (man gan paliek noslēpums, kur tulkojumā pazudusi #2 daļa no visām septiņām sērijas grāmatām). "" uz mani neatstāja pārliecinošu iespaidu. Bet "Lācis miegā" man gluži kā iedeva jaunu elpu un kāri uzzināt ko vairāk par iepriekšējiem sērijas romāniem. Lasot vietām atstāstījumu par iepriekšējām daļām, domāju, vai neesmu pieļāvusi kļūdu un pati sev atklājusi citu grāmatu svarīgākos pagriezienus. Bet vienu es varu apgalvot- gribu izlasīt citu blogeru izslavēto "Nāriņas", kas ir arī visaugstāk novērtētā lasītāju grāmata no Šepas.

 

Grāmata lasās raiti un ātri, jāsaka gan, ka sākums nelikās nekas īpašs vai adrenalīna pilns, bet beigu posms kļuva patiesi aizraujošs, kur lasītājs tiek apbalvots ar pārsteigumiem, kā jau labam kriminālromānam pienākas. Šeit ir gan ierastais skandināvu drūmums, noziegumu pasaules aizkulises, klasiski aizgūtais no austrumu valstu noziedzniekiem, kā arī izmeklētāja ar drūmu pagātni. Tikai pašās beigās saprotu, par kuru lāci tad iet runa grāmatas nosaukumā. 

 

Tā kā ir tik daudz neatbildētu jautājumu par pašu prokurori Jānu, ir skaidrs, ka Šepa vēl tuvākajā laikā nebeigs lasītājus pārsteigt ar jaunām grāmatām. Nu ko, gaidām.

 

 

3.8 zvaigznes

 

 

Tulkotāja: Vizma Zaķe

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive