Zane Nuts "Džekpots"

March 15, 2024  •  Leave a Comment

Zane Nuts

"Džekpots" 2024

 

AAA_9588AAA_9588SK Vai tu gribēju laimēt miljonu? Un, kā būtu ar 111 miljoniem?

 

Šī viennozīmīgi manā skatījumā ir Zanes Nuts spēcīgākā grāmata, jo šeit ir manāma ne tikai izaugsme un pieredzes bagāža izdodot iepriekšējos romānus, bet arī spēja savā ziņā iedot varoņiem autentisku balsi, savējo šoreiz atstājot maliņā.

Iespējams tas skan dīvaini, bet ikvienā romānā es burtiski vizualizēju Zani, viņas balsi, runas veidu, neparasto humoru, kas man vietām lika justies neērti un mulsi. Šeit Zane ir pakāpusies mazliet maliņā, ieņemot novērotājas pozīcijā, attainojot jauniešu dzīvi, sarunas un darbības. Nu labi, vienā vietā Zane tomēr atgādināja, ka viņa piedalās šajā ballītē (joks par kūsu :D).

Un tieši šis aspekts ir nospēlējis par labu "Džekpotam"- tas ir lielisks. Aizrautīgs, ievelkošs un saistošs. Lasot jau domās atzīmēju sev, kam gribēšu to iedot izlasīt. Un šeit man gribas teikt- tas nav  tikai romāns jauniešiem, šis noteikti ir romāns visiem vecākiem, kuriem mājās aug esošais vai topošais pusaudzis. Ak jel, kaut mums visiem pietiek spēka!

Līdz ar 111 miljoniem un pirmo nopietno attiecību preparēšanu, līdzi nāk dīlošana ar atkarībām un izlaušanās no pusaudzības kokona- ne vienmēr no tā ir iespēja izlīst bez aplauztiem spārniem. Sadarbība ar reāliem jauniešiem un viņu vidi ir vizuāli sataustāms rezultāts, kas pieslīpē romānu mūsdienām un aktuālajam tieši šodienai. Realitātes deva gan dialogos, gan notikumos. Tikpat noslīpēts ir arī vizuālais noformējums- es nevaru to nepieminēt- slikto vāku gūzmā, ikvienam baudāmam daiļdarbam ir jāizsaka komplimenti. 

 

Atbildot uz sākotnējo jautājumu- nē, es negribu laimēt miljonu, bet es neatteiktos būt miljonāre.

 

Ps. Līdz pilnībai pietrūka spēcīgākas erotiskās ainas- latviešu valodā viss skan tik neveikli.

 

4+ zvaigznes
 

 

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive