Makss Sēks "Nomalē"

March 24, 2024  •  Leave a Comment

Makss Sēks

"Nomalē" 2024

 

Max Seeck

"Loukko" 2022

 

AAA_9749AAA_9749SK

Šis ir vislabākais somu kriminālromānu rakstnieka Maksa Sēka sērijas  romāns, kurā izmeklē Džesika Niemi.

 

Tieši tas, ka šī bija netipiska citām sērijas grāmatām- noskaņa un neomolīga baiļu sajūta bija tā, kas burtiski mani pielipināja grāmatas lappusēm.

Klasiska izmeklēšanas gaita, kurā ir slepkavība un policijas izmeklēšanas darbs komandā saistīja iepriekšējos romānus, bet šī ir vairāk mistērija- videi, atmosfērai un pagātnes noslēpumiem dominējot pār vienkāršu pakaļdzīšanos slepkavai. Uhh, un, ja viena no varonēm ir maza meitenīte zilā mētelī, kura parādās divos naktī salas krastā- tad labs laiks izklaidējošā kriminālromānā ir garantēts. Tāpat kā neomolīga sajūta.

Izmeklētāja Džesika Niemi dodas piespiedu atvaļinājumā uz Ālandu salām, bet laisko atpūtu pārtrauc piestātnē atrasts līķis. Viesu nams, kas pirms vairākām desmitgadēm kalpojis arī kā bāreņu izmitināšanas nams, glabā senus un traģiskus notikumus. Vai tad izmeklētāji var nolikt savu profesionālo ziņkāri uz plaukta atpūsties? Nebūt ne. Džesikai nākas saprast, kurš no visiem viesu nama viesiem slēpj patiesību. Skeletu skapī, kā izrādās, ir ne mazums.

 

Man ļoti patika, par spīti vienkāršajam un plaši tiražētajam sižetam (maza meitenīte, kas rēgojas, izolēta sala)- tieši mistiskie noslēpumi, izolētās Ālandu salas un seni notikumi kara apstākļos. Spriedzi uzturoša un izklaidējoša mistērija. 

 

Ps. Šo grāmatu var noteikti lasīt kā atsevišķu darbu, lai arī ik pa laikam uzpeld atmiņas par Džesikas pagātni, tas netraucē pašam izmeklēšanas sižetam.

 

4 zvaigznes

 

Tulkotāja: Gunta Pāvola

Izdevniecība: Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive