Anna Jansone "Tavā ēnā"

May 05, 2024  •  Leave a Comment

Anna Jansone

"Tavā ēnā" 2024

 

Anna Jansson

"Skuggan bakom dig" 2020

 

20240501-AAA_165120240501-AAA_1651SK

 

Iespējams, pie vainas tās bites, kas zumēja tik meditatīvi, ka mani burtiski iemidzināja. Iespējams, pie vainas saule, kas karsēja manu bālo ādu un notiekti arī pie vainas tās ziedošās ābeles, kuras burtiski man lika ik pa laikam pārbaudīt, vai es nesapņoju, ka atrodos ziedparadīzē.

Viss šis apburošais komplekts mani veda laukā no grāmatas lappusēm un sūca iekšā realitātē. Un tikai dinamiskajā beigu daļā mana uzmanība dubultojās un man palika interesanti. Tik interesanti, ka biju gatava lasīt turpinājumu. 

Šī ir otra daļa zviedru rakstnieces Annas Jansones detektīvromānā par izmeklētāju Kristoferu Barku. Fakts, kas nav mazsvarīgs- "Tavā ēnā" tiek atklātas svarīgas detaļas par iepriekšējo romānu. Ja tevi nebaida grāmatu maitekļi un esi no tiem, kas izlasa beigas un tad atkal sākumu, tad neņem šo vērā. Bet nesaki, ka neesi brīdināts.

"Pazudusī meita" bija klasiski drūms zviedru kriminālromāna paraugdemonstrējums, kas man ļoti patika. Grāmatas izdošana nelaimīgi sakrita arī ar rakstnieces vārda māsas pazušanu. Kad lasīju romānu, nenojautu, ka vēlāk man tiks lūgta informācija, vai romānā ir kādi pavedieni, kas ļautu atrast pazudušo māmiņu, jo tā bija viena no pēdējām grāmatām, ko Anna bija lasījusi. Lai arī vairāk par vārda un uzvārda saistību, kā arī nosaukuma skarbo vēstījumu es nespēju saskatīt, uz šo grāmatu es skatos tagad pilnīgi savādāk. 

Pirms ķēros klāt grāmatas lasīšanai, saņēmu ziņas no mammas, cik ļoti viņu aizrāvusi šī grāmata. Mamma ir liela Nesbē fane un kriminālromāni ir liela daļa no viņas lasāmsatura. Man personīgi pietrūka īpašais, kas izceltu varoņus no visas detektīvromānu masas, nepadarot šo pa kārtējo izmeklētājsēriju armiju, ko lasīt ir viegli un izklaidējoši, bet ko aizmirst mirklī, kad aizver grāmatas vāku.

 

PS. Man ļoti patīk vāka dizaina oranžais/tirkīzzilais krāsu elemets, kas tiek ieturēts sērijas ietvaros, kas darbojas kā vienojošais atpazīstamības elements.

 

 

3.8 zvaigznes

 

 

Tulkojusi: Dace Andžāne

Izdveniecība: Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive