Rasa Bugavičute-Pēce, Sandis Pēcis "Puksītis Otrā grāmata"

May 20, 2024  •  Leave a Comment

Rasa Bugavičute-Pēce, Sandis Pēcis, Liene Vilmane

"Puksītis Otrā grāmata" 2024
 

20240520-SAM_399320240520-SAM_3993SK

No 2021.gada radio pasaku raidījuma par ezīti un melnbaltām skicēm līdz superraibi krāsainai ezīša Puksīša otrajai grāmatai. Par ko tad sapņo ezītis no Melleņu ieplakas, kuru par Puksīti nodēvēja dramaturģes Rasas Bugavičutes- Pēces?

 

Īsie, kodolīgie stāstiņi par mazo ežuli, iepriecina daudzus mazus klausītājus un lasītājus. Pirmā grāmata atnāca ar svētku smaržām un garšām, liekot iemīļot zinātkāro tēlu visiem tiem, kuri iepriekš neko nebija dzirdējuši par Puksīti. Kā solīts pirmajā grāmatā, ežulēns ir atpakaļ un šajā grāmatu sērijā ir vairāki stāsti par zvēru skolu, kurā Puksītis saskaras ar aizskarošu aizrādījumu par uzmacīgu skatīšanos, sajūt pirmās iemīlēšanās saldo garšu, iejūtas neklausīšanas ādā un iegūst jaunus draugus. Kodolīgajos stāstiņos paslēptas dažādas dzīves gudrības, kas aicina izrunāties, lūgt piedošanu, atzīt kļūdas un pieņemt pašam lēmumus. 

Grāmata, kuru iemīļojuši daudzi mazie lasītāji, ir daudz labestības, sirsnības, bērnišķīga naivuma un zinātkāres, kā arī radoša gars, aicinot uzdrošināties un ļauties piedzīvojumiem.

Radio ikvakara pasakas, kuras var noklausīties arī spotify, ir lielisks papildinājums un veids kā iepazīt audio formātu- stāstiņu ir tik daudz, ka var izraisīt atkarību un izveidot jaunu ikvakara rituālu.

 

Ja liekas, ka grāmata ir īsa, nebēdā- ežulis sola atgriezties. Puk-puk. 

 

 

 

Izdevniecība: Latvijas mediji


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive