Renāte Bērante, Sabīne Baumane "Maziņš puncītī"

May 26, 2024  •  Leave a Comment

Renāte Bērante, Sabīne Baumane

"Maziņš puncītī" 2024

 

20240524-SAM_435620240524-SAM_4356SK

Mīļums, sirsnīgums un siltums ir tas, kas virmo caur grāmtas lappusēm. Mierīgos toņos, pieklusināti, bet ar satrauktu gaidīšanas sajūtu, kādu var piedzīvot tikai bērnībā, kad pacietības ir tik, cik ir, bet iekšā saviļņojums mijās kopā ar prieku un bailēm par nezināmo. 

Monte ir atgriezusies ar otro grāmatu un viņas ģimene ir liela notikuma gaidās- ģimenei pieteicies mazulis, ko visnepacietīgāk gaida mazā bernudārzniece Monte. Laikā, kad citu draugu mammām ir piedzimuši mazuļi, rodas jautājumi un alkas brīnumu piedzīvot arī pašai Montei. Kā būt par lielo māsu viņa vēl nezina, tāpēc vecākiem nākas izskaidrot, ka tik vienkārši pie brālīša vai māsiņas tikt nemaz nevar. Ir jāapbruņojas ar pacietību.

 

Grāmata vienkāršā veidā, caur alegorijām, stāsta kā rodas bērni, un kā viņi aug puncī. Šī noteikti būs vairāk piemērota grāmata pašiem mazākajiem bērniem- 2-4 gadu vecumā, kuri arī gaida ģimenē ierodamies bēbi un kurus nepieciešams iepazīstināt ar gaidāmo notikumu. Lielākiem bērniem derēs detalizētāks un fizioloģiskāks skaidrojums.

Montes veiksmes atslēga ir burvīgie un rotaļīgie zīmējumi, kas uzrunā kā bērnus, tā pieaugušos. Maigās, piezemēti piesātinātās krāsas liek lasītājam apstāties un ļauties rimti tekstam.

Te slēpjas kāds brīnums, jo bērni taču ir brīnums, ko dažkārt pat ar visām medicīniskajām manipulācijām un bioloģiskajiem procesiem, mēs līdz galam nevaram izskaidrot. It īpaši sajūta, ka konkrētais bērns ierodas tieši jūsu ģimenē. Šī grāmata simboliskā veidā piešķir šim notikumam maģisku noti, kurā ticībai brīnumam ir tikpat liela nozīme kā fizioloģiskam procesam.

 

Man personīgi gribētos daudz mazāk vārdu deminutīvu formā, lai arī saprotu, ka šādi tiek pasniegts varoņa vecuma iezīmes un gribas padarīt grāmatu mīļāku un jaukāku, valodas lietošanai un vārdu paplašināšanai labāk izvairīties no daudziem pamazināmiem vārdiem.

 

Ja ģimenē gaidāms pieaugums un tajā jau aug bērnudārza vecuma bērns, šī grāmata ir labs palīgrīks, lai kopīgi izrunātu lielo notikumu. Man jau ir padomā, kurai ģimenei šī grāmata būs tieši īstajā laikā.

 

Gaidīšu nākamo Montes grāmatu, jo kā jau var nojaust- grāmatas varoņu kļūst aizvien vairāk. 

 

 

Izdevniecība: SIA "Monte stories"
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive