Sāra Kekeleinena, Neta Lehtola "Princese, kas aizmuka no pasakas"

May 20, 2024  •  Leave a Comment

Sāra Kekeleinena, Neta Lehtola

"Princese, kas aizmuka no pasakas" 2024

 

Saara Kekäläinen ,  Netta Lehtola
"Prinsessa joka lähti kälppimään" 2022

 

20240520-SAM_384920240520-SAM_3849SK

Paņemt visiem zināmas pasakas, sajaukt to kārtību, iedot galvenajiem tēliem tiesības izteikties un atteikt prinčiem? Kur tāda nekaunība redzēta? Neklausīt vecākus un Neglītajam Pīlēnam atklāt patiesību pirms laika? Jo tālāk, jo trakāk. Visiem konservatīvo vērtību piekritējiem jāsaspicē ausis, jāiet piekliegt publiskais raidlaiks, lai paustu savu sašutumu, ka maziem bērniem iebaro modernas vērtības, izpausmes brīvību un liberālās morāles.

 

Princese, kas pati zina, ko grib- perfekti.

 

Tas, kas mums ikvienai ir vajadzīgs.

Pateikt nē, ja tas nesaskan ar mūsu vērtībām. Nepiepildīt citu sapņus un iegribas, pat, ja tie ir tik tuvi un svarīgi cilvēki kā vecāki. Zināt savu vērtību, varēšanu, spēt redzēt pasauli plašāk un būt ar atvērtu prātu pret savādāko. Nepakalpot tikai tāpēc, ka sabiedrībā ir iesakņojušies stereotipi par sievietes lomu, vietu un varēšanu. Būt pašpietiekamai un tikai tad doties ar princi piedzīvojumos, ja viņš tevi pieņem tādu, kāda tu esi, nevis kādai tev vajadzētu būt.

 

Kurš gan cits, ja ne somi-  vienu soli priekšā, uzdrošinās lauzt senās tradīcijas, parādot, ka var arī savādāk. Mums nav jāgaida mistiskais princis baltā zirgā, lai būtu laimīgas.

Grāmata, kurā princese Leona ceļo cauri lappusēm, paviesojoties visiem zināmās pasakās, mainot to vēstījumu un norādot uz absurdajām vērtībām, kas tiek nodotas no paaudzes paaudzē. Tāpēc princeses Leonas tēls uzdod jautājumus, vai visam tiešam ir jābūt tā, kā tas kādreiz bijis. Princese sen vairs nav klusā, čaklā pelēkā pelīte, kuras galvenais uzdevums ir sagaidīt princi-glābēju.

 

Grāmata mazajiem un lielajiem, kas liks atminēt pasakas, izrunāt, kas tajās ir izmainīts un liks paraudzīties uz seniem jautājumiem no mūsdienu skatu punkta. 

 

4 zvaigznes

 

Tulkotāja: Laili Sakijeva

Izdevniecība: Latvijas mediji
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive