Lisa See "The Island of Sea Women"

July 17, 2021  •  Leave a Comment

Lisa See

"The Island of Sea Women" 2019
DSC_9683DSC_9683SK

 

Tiem, kuri aizraujas ar Āzijas reģiona literatūru, Lisas Sī vārds noteikti nav paslīdējis garām nepamanīts (ja nu tā mistiskā kārtā tomēr ir- apsveicu- tev priekšā ir fantastiski aizraujoši darbi, kuros iegrimt svešzemju kultūrā un tradīcijās), jo viņas darbi ir tik spēcīgi, prātā paliekoši, brīžiem šokējoši, bet tajā pat laikā vēsturiskos faktos balstīti, atklājot daudzus nezināmus vai noklusētus faktus par Ķīnas tradīcijām un vēsturi. 

 

Vieni no zināmākajiem darbiem, kurus var baudīt arī latviešu lasītāji ir "Sniega roze un slepenais vēdeklis" (par lauztajām "lotosa" meiteņu pēdiņām) , "Šanhajas meitenes", "Džojas sapņi". 

 

"Island of sea woman" notikumi norisinās Dienvidkorejas  Jeju salā, kur galvenās iztikas pelnītājas ir sievietes-nirējas. Katru reizi apdraudot savu veselību un dzīvību, viņas nirst pat 20 metru dziļumā, lai meklētu jūras veltes, ko vēlāk pārdot turīgākiem pircējiem. Notikuma epicentrā ir divu meiteņu draudzība, kuru draudzības transformācijai lasītājs seko līdz vairāku desmitgažu garumā, cauri II pasaules karam, japāņu kolonizācijai un Korejas karam. Traģiski notikumi maina meiteņu draudzību un nākotni, paturot rūgtumu, aizvainojumu un nespēju piedot. 

 

Šī grāmatas burvība ir spējā ievest lasītāju pilnīgi nezināmos ūdeņos, burtiski- nirstot zem klintīm, pie astoņkājiem ledainajā ūdenī, mēģinot izdzīvot par spīti liktenim un kara apstākļiem. Lisas Sī grāmatu maģiskums ir arī neparastu notikumu attainošana, kas daudzas desmitgades palikušas tikai ļaužu atmiņās un nekad nav stāstītas plašām masām.

 

4

DSC_9691DSC_9691SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive