Agnese Lēdiga "Mirklis pirms laimes"

April 09, 2023  •  Leave a Comment

 Agnese Lēdiga

"Mirklis pirms laimes" 2020

 

Agnès Ledig
"Juste avant le bonheur" 2013

 

AAA_1759AAA_1759SK

 

Lai arī grāmatas aprakstā minēts, ka galvenā varone vairs pasakām un prinčiem netic, man jūs ir jāsarūgtina, vai gluži pretēji- jāiepriecina- šī ir viena īsta pieaugušo meiteņu pasaka franču gaumē, ko norīsiet kā jūras sāļā aromāta apņemtās austeres, lai citronīgi glumo garšu noskalotu ar malku burbuļojoša šampanieša. Un tas nebūt nav nekas slikts, es gandrīz pilnā pārliecībā varu teikt, ka 80% no tiem, kas lasa šo ierakstu, "Mirklis pirms laimes" piepildīs sirdi, salauzīs to gabalos, lai atkal no jauna dziedētu saplēstās rētas, kā mammas gādīgi pieliktā ceļmallapa uz nobrāstā ceļa.

Šis romāns nav nekas no tā, kas sākumā izliekas, jo lasītājam atstāj plašu emociju pēcgaršu, no kuras nav viegli atiet un pārslēgties, bet reizē tas negremdē un nesapluinī līdz galam, jo pasakas taču galu galā ir pasakas arī grāmatās.

 

Divdesmitgadīgā Žilī, kas agri saskārusies ar dzīves skarbo realitāti, vienai pašai rūpējoties par savu trīsgadīgo dēlu Lulū, kādu dienu savā darbā veikala kasē sastop piecdesmitgadīgo šķirteni Polu. Pārdevējas asara un skatiens Polu aizkustina un viņā rodas tēvišķas jūtas. Pols dodas ikgadējā atvaļinājumā uz Bretaņu, līdzi ņemot sērojošo dēlu, kā arī nesen satikto kasieri ar viņas mazo dēlēnu. Iespējams, ka jūra un jauna draudzība ir tieši tas, kas nepieciešams, lai katrs no varoņiem saredzētu dzīves patieso vērtību. Kad viss sāk šķist idillisks, notiek auto avārija...

 

"Mirklis pirms laimes" ir savāds šablonisku, idillisku, klišejisku notikumu mikslis, bet reizē tas ir pilns cerības, draudzības, iejūtības, pateicības un dāvināšanas prieka, kurā neiztikt bez dramatiski emocionālām vietām, kad gribas pēc iespējas ātrāk aizvērt grāmatas vākus, lai neielaistu sevī sāpes.

 

No frančiem vai nu ģībst vai viņus nesaprot, vai abus divus vai nevienu. Esmu piedzīvojusi abus divus. Iemīlēšanos dzīvē, bet ģībšanu un dažkārt nesaprašanu romānos. Ar "Mirkli pirms laimes" man bija kalniņu brauciens- te augšā, te lejā, te augšā, te lejā, bet reizē kaut kas tik ļoti aizkustinošs, savādāks no mana ierastā un kopumā tik jutekliski romantisks.

Bet es saku- tev patiks. Iespējams pat vairāk kā man.

 

3.8 zvaigznes

 

 

Tulkotāja: Agnese Kasparova

Izdevniecība: Zvaigzne ABC


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive