Sigri Agnēte Hansena "Tu redzēji?"

February 13, 2022  •  Leave a Comment

Sigri Agnēte Hansena

"Tu redzēji?" 2021

 

Sigrid Agnethe Hansen

"Ser du dette" 2020

DSC_2404DSC_2404SK

DSC_2399DSC_2399SK

Norvēģu izdevuma grāmatas vāks lasītāju uzrunā bez aplinkiem- to rotā kaila pusaudze, kura kautri aplūko sevi spogulī. "Tu redzēji?" galvenā varone, ļāvusies vienaudža uzmanības apliecinājumiem, aizsūta viņam savu kailfoto. Viss sabrūk dienā, kad uzplaukušās jūtas izrādās ilūzija, jo valdzinošais puisis Annas kailfoto ir izsūtījis visai skolai. Kā iespējams dzīvot tālāk?
 

 

Tik ļot, ļoti aktuāla tēma. Tik samilzusi problēma, kurai īsti nav izstrādātas likumiskās aizsardzības tiesības. Bet tik ļoti gaiša grāmatiņa, kas galu galā vieš cerības, ka dažkārt problēma, kas uzvēlusies kā smags darvas mākonis, paver ceļu uz ko daudz pilnvērtīgāku un sirsnīgāku. 

 

Internets ir daļa no mūsu ikdienas, diemžēl ar visu jauno, ko mūsu paaudze iepazīst daudz lēnāk kā jaunieši, nāk līdz arī tumšā puse, kurā ir tik daudz ļaunuma, ka nav iespējams to sagūstīt. Interneta drošība ir maldīgs jēdziens, pavisam droši ir tikai to nelietot, viss pārējais ir kā mūžības strūklaka, kurā samestas personīgās dzīves monētas, kuras nekādi nav iespējams vairs atgriezt atpakaļ. 

 

Šī mazā, pusaudžiem adresētā grāmata runā par interneta postošo ietekmi, brīžos, kad tiek izdarīti neapdomāti lēmumi. Un es pat negribētu teikt, ka tikai jaunieši ir tie neapdomīgie, arī pieaugušie internetu uzlūko ar naivām acīm, līdz galam neizprotot mānīgos akačus, kuros tik neapdomīgi iekrist. It sevišķi, kad esi iemīlējies vai vienkārši alksti tuvības.

 

Man gribētos domāt, ka vecāku rīcība, Annas spēja saņemties un tālākā rīcība ir kā anotācija, pēc kuras vajadzētu vadīties šādā traumatiskā notikumā. Tas gaisīgais vieglums, kas mijas cauri nežēlīgi skarbajai tēmai, ir apņemošs. Protams, man pakausī visu laiku dun tie stāsti no reālās dzīves, kur jaunieši pēc šāda pazemojuma atņem sev dzīvību, kļūst atkarīgie, nepabeidz skolu vai vienkārši nespēj vairs dzīvot normālu dzīvi. Bet tieši šīs grāmatas spēja stāstu padarīt pozitīvu, ļauj ticēt, ka ir cerība sakārtot savu dzīvi pēc pazemojuma.

 

4 zvaigznes

 

 

Tulkojums: Jolanta Pētersone

Izdevniecība: Liels un mazs

 

 


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive