Emīlijam Henrija "Pludmales romāns"

October 22, 2023  •  Leave a Comment

Emīlijam Henrija

"Pludmales romāns" 2023

 

Emily Henry
"Beach Read" 2020

AAA_6669AAA_6669SK

Romantiskie romāni ir kā kinderolas, skaidrs, ka apzinies, ka saturs būs varen salds- cukuroti piesātināts, bet iekšiņā var atklāties jebkādi pārsteigumi- no izklaidējoši aizkustinošiem niekiem līdz šabloniski jēliem pārsteigumiem. Ar romantiksajiem romāniem nekad neko nevar zināt, tāpēc ļaujos tiem retu reizi, zinot citas reizes, kad esmu uzkurināta nevis no seksīgi erotiskajām ainām, bet absurduma lappusēm.

 

Bet ir tādas grāmatas, kas tevi pārsteidz. Kā Emīlijas Henrijas "Pludmles romāns", apgāžot steriotipus, kas rodas lasot pašu grāmatas nosaukumu. Patiesībā aiz vieglā flirta un mistera lieliskā slēpjas ļoti jauka, mīlīga, salda (tikai tajā labākajā nozīmē) un sentimentāla grāmata. Tieši sentiments un viegli ironiskais humors, kurā galvenie varoņi mēdz vienu pavilkt aiz zoba, rada stāstā siltuma un labsajūtas atmosfēru. Un, protams, grāmatas. Grāmatas, grāmatas. Gluži kā japāņiem kaķi, ikviens grāmatmīlis sajūsmināsies par romāniem, kurā literatūra ir svarīga un cildinoša loma. Un lieliskais vīrietis, kurš ne tikai lasa, bet arī pats virknē teikumus? Tev ir visa mana uzmanība, Emīlij.

 

Janvāre ir romantisko romānu autore, kura, redzot neuzticību ģimenē, netic mūžīgai mīlestībai. Savukārt vasaras namiņā kaimiņos dzīvojošais elitārās literatūras rakstnieks Augusts Everets raksta drūmus stāstus. Abi, iestiguši radošā krīzē, nolemj viens otru izaicināt un rakstīt pretēji ierastajam. Trīs vasaras mēneši, kuros laiks iepazīt vienam otru un sadziedēt savas pagātnes rētas. 

 

Romānā caurvijas vieglums reizē ar skumjām, kurās realitāte izskatās savādākā par pelnrusķītes mūžīgi mūžos, bet tas nenozīmē, ka laime nevar būt arī šī brīža burvībā. Līdz pat galam "Pludmales romāns" notur ieturētu romantisko līniju (man gribētos mazliet vairāk pikantuma), pievēršot uzmanību draudzībai, traumām, attiecībām ģimenē. 

 

3.9 zvaigznes

 

"Es nekad neizlaboju, ja cilvēki teica "grāmata" vienskaitlī, nevis daudzskaitlī, bet reizēm šis pieņēmums trāpīja vārīgā vietā. Tas radīja iespaidu, ka cilvēki uzskata manu karjeru par veiksmīgu sagadīšanos. It kā es būtu nošķaudījusies un dabūjusi ārā mīlas romānu." (35.lpp.)

 

Tulkotāja: Ieva Melgalve
Izdevniecība: Evita

 


 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive