Catherine Gildiner "Good Morning, Monster"

April 22, 2023  •  Leave a Comment

Catherine Gildiner

"Good Morning, Monster:

A Therapist Shares Five Heroic Stories of Emotional Recovery"

 

Es tevi izaicinu izlasīt šo grāmatu bez kamola kaklā un asarām.

 

Man gribētos tik daudz ko pateikt, cik ļoti, ļoti šī ir mana grāmata (emotional damage), bet iekšā tāds nospiedošs tukšums, kurā neviens vārds nespēj attainot tās verdošās emocijas, kuras izlien laukā, lasot šo grāmatu. Pēc tik smagas lasāmvielas grūti jelkam pieķerties- viss liekas tik pliekans, bezjēdzīgs, liekvārdīgs un vienkāršots. 

 

 

5 stāsti par 5 pacientiem, ar kuriem terapeite Katrīna Gildinera ir gadiem strādājusi, soli pa solim aiz ārējās čaulas izlobot bērnībā un jau pieaugušā vecumā piedzīvotās traumas. Katrs no šiem stāstiem ir pelnījis grāmatas cienīgu iesējumu, bet jebkurš rakstnieks nespēj pārspēt fantāzijā pašu dzīvi, kas šos cilvēkus tik bieži triekusi pret klinšainiem krastiem, ka nav saprotams, kā pēc tā visa iespējams vēl funkcionēt. Ar ko atšķiras šie stāsti no jebkuras citas traumatiskas bērnības biogrāfijas? Ar to, ka šeit terapeite stāsta arī par pacienta/terapeita attiecību veidošanu un mijiedarbību, jo, lai cik rezervēti profesionāls nebūtu terpeits, gadiem ilgā strādāšana ar pacientu ietekmē arī viņu. Tāpat arī Gildinere norāda uz savām kļūdām darba gaitā un komplicēto pieeju izveseļošanās procesā. 

Grāmata ir šokējoša, neaizmirstama, satricinoša un pārsteidzoša. 

 

Bija arī vietas, kur vārdi vai apzīmējumi iespiedās prātā, piemēram, "emotional castration"-When one partner uses words or phrases that are intended to invalidate and destroy the other partner’s pride in his or her gender identification, it is equivalent to emotional castration.
 

 

Kaut šī tiktu iztulkota arī latviski! Lasiet, lasiet, lasiet! Es vēl ilgi par šo domāšu. Ne velti "The Boy Who Was Raised As a Dog" ierindojās 2022.gada TOP10- šīs abas ir ļoti līdzīgas.

5 zvaigznes


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December