Marija Ērnestama "Viens no mums"

December 27, 2021  •  Leave a Comment

Marija Ērnestama

"Viens no mums" 2021

 

Maria Ernestam

"Kleopatras kam"

DSC_1699DSC_1699SK

 

"Viņai ienāca prātā, ka francūži orgasma tīksmi reizēm mēdza dēvēt par "mazo nāvi"." (108.lpp)

 

 

Marī, Anna un Fredriks ir trīs draugi, kuri apstākļu sakritības dēļ nolemj kopā izveidot kompāniju "Kleopatras ķemme", lai piedāvātu klientiem atrisināt jebkādas problēmas. Sauklim- atrisināt visu- izrādās īpaša nozīme, kad pirmā kliente- kaimiņiene lūdz trijotnei nogalināt varmāku vīru, apsolot pretī lielu kompensāciju. Šokēti par piedāvājumu, draugi nonāk dillemmas priekšā- palīdzēt vai ignorēt šo negaidīto piedāvājumu.

 

Zviedru autore Marija Ērnestama ir radījusi kriminālu drāmu ar ļoti netipiskiem un negaidītiem pagriezieniem. Tādiem, kas liek grozīt galvu neticībā un samierināties, ka paredzēt rakstnieces domu gaitu vai romāna virzienu nekādi nav iespējams. Arvien dziļāk romānā mēs uzzinām, cik daudz tumšu noslēpumu, dīvainu tieksmju un skeletu skapī ir katram no iesaistītajiem draugiem. Un aizvien paliek neatbildamais jautājums- vai iznīcinot ļaunumu, mēs paši par tādu nepārvēršamies?! Vai palīdzēt izbeigt ciešanas ir lielāks noziegums, kā ik dienu noskatīties kā otrs ciešs?!

 

Es nevaru nosaukt šo par tipisku trilleri, jo brīžiem notikumu pēkšņā maiņa un varoņu darbības atgādina psihodēlisku spēli, kurā autorei ir izdevies radīt šo mazliet ārprātīguma sajūtu. Katrā ziņā, autorei ar to izdevies pārsteigt, neļaujot ierāmēt romānu klasiskajos žanru rāmjos. Patiks tiem kriminālromānu un trilleru cienītājiem, kam patīk pārsteigumi un neparasti negaidītais. 

 

"Iespējams, ka nabadzība ir jāaizsargā. Lai bagātajiem būtu kaut kas, uz ko paskatīties, pirms viņi izguļas savās viesnīcu gultās ar dūnu segām un gaisa kondicionieriem." (218.lpp.)

 

 

Tulkotāja: Vizma Zaķe

Izdevniecība:  Latvijas Mediji

 

DSC_1705DSC_1705SK
 


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive
January February March April May June July August (1) September October November December
January February March April May June July August September October (1) November December
January (7) February (11) March April May June July August September October November December