Zane Nuts "Kaut kāds finglieris"

April 03, 2021  •  Leave a Comment

Zane Nuts

"Kaut kāds finglieris"

DSC_6561DSC_6561SK

 

Zanei šī jau ir trešā grāmata divu gada laikā- šoreiz daudz savādāka, intīmāka, personīgāka, gluži kā atzīšanās dienasgrāmata, kas izrakstīta no saviem slepenākajiem domu kaktiņiem. 

Lasot bērnības ainas, dažās vietās saskatīju, ja ne gluži līdzības, tad drīzāk asociācijas par sabiedrības modeļiem un laiku noteikti, jo ar Zani esam izaugušas aptuveni vienā dekādē, tāpēc daudzas lietas un raksturojošā laikmeta iezīmes ir pazīstamas. Man gan nebija tik traki raiba bērnība, tāpēc lasīt par citu Latvijas rajonu sētas bērnu piedzīvojumiem, lai arī paralēliem, tomēr ar dažādi atšķīrīgām niansēm, bija izzinoši un zinātkāres apmierinoši. 

Es laikam pēc Zosādas biju gaidījusi, ka nākamā grāmata būs arī romāna formātā, tāpēc mazliet jutos pārsteigta, ka tas ir vairāk biogrāfisks/dienasgrāmatas/bloga tipa darbs un asociējās ar jaunas ģimenes tapšanas stāstu, mazliet vairāk gribētos tieši par mazuļa tēmu, jo tam veltītas vien kādas 20lpp., Man ļoti gribētos, lai par šo tēmu- bērniņa gaidīšanu/nesagaidīšanu/zaudēšanu, kas sabiedrībā dažādu personīgu iemeslu dēļ tiek noklusēts un maz runāts, tiktu uzrakstīts kāds literārs darbs. Domāju, ka daudzas sievietes/ģimenes nonākušas/ir/bijušas līdzīgā situācijā. Varbūt kādu dienu sagaidīsim arī ko vairāk par šo slideni sensitīvo tēmu no pašas Zanes vai varbūt kāda cita autora. 

Dažviet man likās īpaši personiski un intīmi, sajutos neveikli, it kā esmu ielīdusi svešas ģimenes dzīvē, baidoties, ko par to visu domā un teiks iesaistītās puses. Jo vairāk lasīju un iedziļinājos, jo vairāk nonācu pie secinājuma, ka Zanes vīrs atbalsta viņu neskatoties uz neko, arī visas trakās idejas ( tai skaitā aiziešanu no darba, lai nodotos rakstīšanai), līdz ar to saprotu, ka viņam nav nekas iebilstams par atklātību, kurā tiek atklātas personiskas un intīmas detaļas/pārdomas. 

Savā ziņā Zane ir uzticējusies lasītājam, atkal jau parādot, ka atklātība, tiešums un patiesums ir Zanes raksturojošās īpašības, bez kurām nebūtu arī sekojošie soļi, kas veido jaunās ģimenes balstakmeņus un savas ligzdiņas veidojošo vidi. Tā kā pašlaik Zanes ģimene ir pievērsusies viesģimenes statusam, domāju, ka arī šī tēma varētu tikt atspoguļota turpmākajos literārajos darbos. Un, to, ka tie vēl arvien tiks radīti, es nešaubos. 

 

 

Zanes Nuts (Zanes Riekstiņas) Personīgais izdevums, 2021

 

 

DSC_6567DSC_6567SK

 

 

DSC_6573DSC_6573SK

 

 

DSC_6569DSC_6569SK


Comments

No comments posted.
Loading...

Archive